Były już inżynier z Yahoo przeglądał konta użytkowników

Reyes Daniel Ruiz przyznał, że włamał się na konta ok. 6000 osób korzystających z Yahoo, poszukując zdjęć i filmów o charakterze pornograficznym. Ruiz uzyskał dostęp do wewnętrznych systemów serwisu, przeglądał konta użytkowników, a następnie zgrywał znalezione na nich interesujące go zdjęcia i filmy. Przy okazji wykorzystywał dane dostępowe do innych usług online, jeśli znalazł je na kontach Yahoo. Informacje o loginach i hasłach pozwoliły Ruizowi sięgnąć także do zawartości Apple iCloud, Facebooka, GMail, Dropboxa i innych serwisów online. Ruiz nie był wybredny – włamywał się zarówno na konta swoich znajomych, jak i współpracowników oraz wielu obcych osób (Amerykański Departament Sprawiedliowości zauważył, że w dużej mierze były to młode kobiety). Wszystkie znalezione materiały przechowywał na prywatnym, domowym komputerze, który zniszczył, gdy Yahoo odkryło jego działalność. Wyrok w sprawie byłego inżyniera Yahoo ma zapaść w lutym 2020 r. Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności (maksymalnie pięć lat) oraz grzywna w wysokości 250 000 dolarów. Plus ewentualne odszkodowania.
Yahoo

Były już inżynier włamywał się na konta użytkownikow Yahoo

Yahoo! to popularny, niegdyś także w Polsce, portal internetowy, funkcjonujący obecnie w kilkunastu językach. Przy czym główna strona serwisu tłumaczona jest na kilka języków (m.in. hiszpański, francuski i włoski), a na polski czy czeski przetłumaczona została strona związana z serwisem pocztowym.

Początkowo serwis nazywał się Jerry and David’s Guide to the World Wide Web. W miarę rosnącej popularności nazwa zaczynała się robić bardzo niewygodna i jej twórcy David Filo i Jerry Yang uznali, że potrzebne jest coś bardziej poręcznego. Stąd Yahoo! Etymologia tego z kolei słowa ma podobno dwa źródła. Po pierwsze nazwa ma pochodzić od ludu Yahoos przedstawionego w czwartej części „Podróży Guliwera” Jonathana Swifta. Rzecz w tym, że Yahoos są w powieści niezbyt przyjemną nieuporządkowana rasą. Lepszą wersją pochodzenia nazwy jest więc ta, że Yahoo jest skrótem wyrażenia Yet Another Hierarchically Organized Oracle (jeszcze jedna zorganizowana hierarchicznie wyrocznia) lub bardziej oficjalnie Yet Another Hierarchical Officious Oracle (jeszcze jedna zhierarchizowana wyrocznia biurowa).

Niezależnie od tego jednak jak bardzo zorganizowaną wyrocznią było Yahoo, komuś udało się trochę tam nabałaganić.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Yahoo zapłaci 50 mln USD odszkodowania

Więcej:Yahoo