call of duty mobile

Call of Duty Mobile – już można zagrać

Nowa odsłona najpopularniejszej serii strzelanek już na smartfonach.

Z pierwszych komentarzy graczy wynika, że „Call of Duty Mobile” jest tytułem, wobec którego nie przejdzie obojętnie żaden z fanów serii. Gra została już pobrana w Google Play ponad milion razy i obecnie ma ocenę 4,7/5. Chwalona jest przede wszystkim przyjemna mechanika oraz doświadczenie nie odbiegające od pecetowych i konsolowych wersji. „Call of Duty Mobile” rozgrywa się na kultowych mapach z poprzednich części. Nie brakuje tu także znanych bohaterów w rodzaju Ghosta czy Alexa Masona. Graczom podoba się także grafika oraz animacje ruchu postaci.

„Call of Duty Mobile” nastawione jest całkowicie na zabawę w trybie wieloosobowym. Na graczy czekają m.in. tryb 5v5 team deathmatch, Zabawa Bronią, Znajdź i Zniszcz, a nawet battle royale na 100 osób. Tencent pomyślał także o także szeregu gadżetów do personalizacji swojego bohatera. Chociaż pozycja jest darmowa do pobrania, występują tu także mikropłatności oraz dwa rodzaje przepustek, które pozwalają szybciej odblokowywać lepsze bronie i skórki.

Niestety nie wszyscy mogą cieszyć się grą. Z ostatnich komentarzy w Google Play wynika, że wiele osób nie może uruchomić gry z powodu błędu wyskakującego przy pobieraniu dodatkowych danych. Ja sama również od kilku godzin nie mogę się z tym problemem uporać. Bardzo możliwe, że serwery są obecnie przeciążone.

Opcjonalnie można spróbować zagrać w ten tytuł na pececie, dzięki emulatorowi GameLoop. Wspiera on obsługę myszy i klawiatury, zatem gracze, którzy nie mają wydajnych smartfonów, mogą przynajmniej w ten sposób bawić się w wygodniejszy sposób. Przypominamy, że już 25 października na konsole i komputery trafi „Call of Duty: Modern Warfare”. | CHIP

WARTO PRZECZYTAĆ:

Call of Duty: Modern Warfare – z nowym silnikiem