Cat S52 – najcieńszy na świecie wzmocniony smartfon

Jak podaje Peter Cunningham, wiceprezes ds. gamy produktów w Bullitt Group, statystyki wskazują, że 1/3 Europejczyków poważnie uszkodziła swój telefon w wyniku upuszczenia i nieszczęśliwego wypadku podczas codziennego użytkowania w czasie ostatnich 3 lat. – Naprawa lub wymiana telefonu okazuje się często tak droga, że jest zupełnie nieopłacalna. W przypadku Cat S52 stworzyliśmy telefon, którego nic nie zniszczy – dodaje. Według producenta smartfon przetrwa upadek z wysokości 1,5 m. Do tego jest odporny na piasek, pył i wodę do głębokości 1,5 m przez 35 minut. Spełnia również normę wojskową 810G, a to oznacza, że przez dobę jest w stanie pracować w skrajnych temperaturach (-30oC do 65oC), jest odporny na drgania kategorii czwartej oraz wilgotność i mgłę solną. Etui nie jest mu potrzebne, gdyż ekran chroni szkło Gorilla Glass generacji szóstej.
cat s52
cat s52

cat s52
Smartfon waży jedynie 210 g (fot. Cat)

Cat S52 ma grubość 9,69 mm. I jak na telefon tego rodzaju to naprawdę niedużo. Jeżeli chodzi o detale techniczne, to użytkownik nowego Cata nie będzie miał na co narzekać, prócz ekranu o niedużej rozdzielczości i średniej optyki. Producent zdecydował się zastosować wyświetlacz o przekątnej 5,65″ i rozdzielczości 1440 x 720 pikseli. Jego plusem jest to, że można go obsługiwać mokrymi palcami lub w rękawiczkach. Za działanie urządzenia odpowiada ośmiordzeniowy Mediatek Helio P35 2,3 GHz, 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia kartami microSD.

Nie zabrakło czytnika linii papilarnych, dwupasmowego WiFi, gniazda audio, LTE kat. 6 oraz pojemnego akumulatora 3100 mAh. Na pokładzie znajdziemy także dwa aparaty: główny z matrycą dual pixel Sony 12 MP (f/1.8) oraz przedni z matrycą 8 MP. Smartfon pracuje na Androidzie 9.

Smartfony marki Cat są znacznie droższe od urządzeń o podobnej specyfikacji. W tym przypadku płacimy nie za wzornictwo i wnętrze, ale konstrukcję, która została opracowana z myślą o pracy w trudnych warunkach. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jak radzą sobie one w terenie, zachęcamy do przeczytania jednej z naszych relacji CHIP Winter Challange. | CHIP

[offers keywords=”telefony+komórkowe+cat”]

Więcej:CATsmartfony