Dzięki nowym funkcjom w Xbox Live zablokujesz toksycznych graczy

O tym, że komunikacja w czasie rozgrywki jest istotna, wiedzą prawie wszyscy gracze. Niestety, jej kultura niekiedy pozostawia wiele do życzenia. System zgłaszania obraźliwych, lub irytujących wiadomości od członków drużyny, nie jest opcją idealną. Tym bardziej, że zgłoszenie następuje post factum. Dlatego gracz, który spotkał się z nieprzyjemnościami ze strony innych, raczej nie poczuje się z tego powodu lepiej. Mając to na uwadze, Microsoft udostępnił narzędzie do filtrowania treści. Na początku będziemy mogli sprawdzić jego możliwości w prywatnych wiadomościach. Następnie zostanie rozszerzone również na kluby, profile, system Poszukiwanie grupy, a także kanał aktywności.
xbox
xbox

text filters w xbox live
Ustawienia filtrów nie dotyczą wyłącznie wiadomości tekstowych (graf. Microsoft)

Filtrowanie treści obejmie swoim zakresem zarówno teksty, jak i media pojawiające się na ekranach użytkowników. Microsoft zdecydował się na 4 poziomy filtrów. Gracze będą mogli wybrać spośród Friendly, Medium, Mature i Unfiltered. Jeśli chodzi o media, pojawi się również opcja zablokowania ich w całości. Każdemu rodzajowi treści będzie można przypisać osobny poziom filtrowania. Jeśli ktoś włączy filtry w wiadomościach na czacie, zamiast obraźliwych tekstów zobaczy komunikat o tym, że wiadomość jest ukryta z uwagi na to, że jest prawdopodobnie obraźliwa. Można, oczywiście, zdecydować się na włączenie odsłaniania ukrytych treści. Microsoft przewidział również rozróżnienia jeśli chodzi o znajomych i nieznajomych. Filtry dla pierwszych można wyłączyć, a dla drugich – pozostawić aktywne. Tak że nie ma przeszkód, by we własnym towarzystwie czuć się bardzo swobodnie.

microsoft - filtrowanie treści w xblox live
Ciekawscy i mniej wrażliwi gracze będą mogli sprawdzać, co znalazło się w ukrytych wiadomościach (graf. Microsoft)

Działanie narzędzia będzie więc można dostosować do własnych potrzeb w ustawieniach konsoli. Osobne filtry będzie można nałożyć w ramach kontroli rodzicielskiej. Wszystkie ustawienia będą synchronizowane w Xbox Game Bar, a także w aplikacji mobilnej.

Microsoft nie zamierza poprzestać na blokowaniu wiadomości tekstowych i mediów. Według serwisu The Verge, producent chce zająć się także czatem głosowym. Już teraz możliwe jest zapisywanie wypowiedzianych słów w czasie rzeczywistym. Jednak na wdrożenie tego rozwiązania jeszcze trochę poczekamy. Dave McCarthy z Microsoftu tłumaczy, że najpierw trzeba znaleźć rozwiązania, które poradzą sobie z takimi zagadnieniami, jak emocje, czy kontekst. McCarthy przypomniał przy okazji, że Xbox Live nie jest “platformą wolności słowa”. Poziomy filtrowania dają pewną swobodę, jednak ostatecznie chodzi o to, żeby każdy się dobrze bawił. Pod warunkiem, że dobra zabawa nie wiąże się z obrażaniem innych osób. | CHIP

[offers keywords=”xbox”]