Elon Musk na Twitterze funkcjonuje teraz jako “Treelon”

W zeszłym tygodniu YouTuber Jimmy „MrBeast” Donaldson zainicjował akcję „#TeamTrees”, której celem jest zebranie 20 milionów dolarów do 1 stycznia 2020 roku, aby pomóc fundacji Arbor Day w posadzeniu 20 milionów drzew na całym świecie. Czasu jest więc niewiele.
Elon Musk na Twitterze funkcjonuje teraz jako “Treelon”

Do akcji włączył się Elon Musk, który na zbożny cel przeznaczył milion dolarów, a nazwę swojego twitterowego konta zmienił na Treelon.

Nie wiadomo, czy gdyby nie krótka wymiana tweetów z innym wspierającym inicjatywę youtuberem a Elonem Muskiem, akcja skończyłaby się powodzeniem, bo zbiórka nabrała tempa po szybkiej decyzji Muska. “Ok, brzmi dobrze. Przekazuję milion dolarów”. Taki komunikat rozwiązał worek z darowiznami i spowodował, że #TeamTres rozhulało się w sieci. Obecnie zebranych zostało już ponad 10 mln dol. A w trakcie, gdy pisałam ten tekst na koncie przybyło ponad 15 tys. dol.

Na pierwszym miejscu najbardziej hojnych darczyńców, przebijając Muska 1 dolarem znalazł Tobias Lütke, CEO platformy dla firm prowadzących sklepy internetowe Shopify.com. Na Twitterze Tobias Lütke występuje jako Tobi Lorax. Jak łatwo się domyśleć to nawiązanie do wydanej w 1971 r książki dr. Seussa “Lorax”. Tytułowy bohater protestuje przeciwko niszczeniu drzew Truffula przez żądnego zysku biznesmena.

Teraz biznesmeni sadzą drzewa, a przynajmniej dokładają się do tego.

A to z naszego archiwum:

Nie będzie nas…