Elon Musk na Twitterze funkcjonuje teraz jako „Treelon”

W zeszłym tygodniu YouTuber Jimmy „MrBeast” Donaldson zainicjował akcję „#TeamTrees”, której celem jest zebranie 20 milionów dolarów do 1 stycznia 2020 roku, aby pomóc fundacji Arbor Day w posadzeniu 20 milionów drzew na całym świecie. Czasu jest więc niewiele.

Do akcji włączył się Elon Musk, który na zbożny cel przeznaczył milion dolarów, a nazwę swojego twitterowego konta zmienił na Treelon.

Nie wiadomo, czy gdyby nie krótka wymiana tweetów z innym wspierającym inicjatywę youtuberem a Elonem Muskiem, akcja skończyłaby się powodzeniem, bo zbiórka nabrała tempa po szybkiej decyzji Muska. „Ok, brzmi dobrze. Przekazuję milion dolarów”. Taki komunikat rozwiązał worek z darowiznami i spowodował, że #TeamTres rozhulało się w sieci. Obecnie zebranych zostało już ponad 10 mln dol. A w trakcie, gdy pisałam ten tekst na koncie przybyło ponad 15 tys. dol.

Na pierwszym miejscu najbardziej hojnych darczyńców, przebijając Muska 1 dolarem znalazł Tobias Lütke, CEO platformy dla firm prowadzących sklepy internetowe Shopify.com. Na Twitterze Tobias Lütke występuje jako Tobi Lorax. Jak łatwo się domyśleć to nawiązanie do wydanej w 1971 r książki dr. Seussa „Lorax”. Tytułowy bohater protestuje przeciwko niszczeniu drzew Truffula przez żądnego zysku biznesmena.

Teraz biznesmeni sadzą drzewa, a przynajmniej dokładają się do tego.

A to z naszego archiwum:

Nie będzie nas…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.