Japan Airlines pokazuje, gdzie siedzą dzieci w samolocie

Podróżowanie z dziećmi nie jest łatwe. Maluchy źle znoszą długie loty, reagując często płaczem, histerią lub innym zachowaniem, które utrudnia podróż współpasażerom. Kopanie w fotele, naprzykrzanie się, rzucanie jedzeniem – chyba każdy kto leciał klasą ekonomiczną dokądkolwiek natknął się przynajmniej raz na diabolicznego malca, nad którym rodzice nie potrafią zapanować. Z tego powodu Japan Airlines wprowadziło prostą, ale jakże przydatną funkcję w systemie rezerwacji miejsc.
japan travel
japan travel

W trakcie wyboru miejsca na pokładzie, mapka pokazuje, gdzie będzie siedziało dziecko w wieku od dwóch do ośmiu lat. Niestety system nie jest niezawodny – działa tylko w przypadku rezerwacji dokonywanej bezpośrednio na stronie Japan Airlines. Linie ostrzegają też, że nie mogą zagwarantować, że pasażerowie nie usłyszą płaczu dziecka.

japan airlines
Ikonka pokaże, gdzie usiądzie młody pasażer

Zdania społeczności są podzielone. Część osób bardzo chwali sobie nowy system, podkreślając, że pomaga on zapewnić wyższy poziom komfortu przy wielogodzinnych lotach.

Inni zaś uważają, że jest to przejaw nietolerancji wobec dzieci. Jedna z komentujących osób napisała, że wkrótce będziemy potrzebować mapy miejsc siedzących dla osób oddychających przez usta, śliniących się, pijaków itd. Inna dodała, że dzieci nie są w stanie zapanować nad krzykiem lub płaczem i że każdy z nas przechodził przez taki etap. Przeciwnicy tego rozwiązania dodają, że wystarczy używać słuchawek redukujących hałas, by podróż z dzieckiem na pokładzie była znośna. | CHIP