Mac Pro za ułamek ceny? Obudowa Dune Pro wygląda bardzo znajomo

Dune Pro będzie można zamawiać w przedsprzedaży na Kickstarterze już od 21 października. Cena – przystępna. 200 dolarów, czyli ok. 800 złotych. Charakterystyczna rama Dune Pro (gdzieś już to widzieliśmy) wykonana została ze stali nierdzewnej, a sama obudowa z wysokiej jakości aluminium o grubości 3 mm. Na górnym panelu znajdziemy 2 wejścia USB typu C. Wewnątrz zamontujmy karty graficzne o długości nawet do 380 mm i znajdzie się tam miejsce również do chłodzenia wodnego. Zmieścimy w niej również 5 pamięci SSD i trzy dyski twarde.
Mac Pro za ułamek ceny? Obudowa Dune Pro wygląda bardzo znajomo

Producent Dune Pro, idąc za filozofią stojąca za architekturą PC, zwraca uwagę na dużą dowolność w konfiguracji podzespołów, które można zamontować w obudowie. W zależności od naszych potrzeb, możemy zamontować w niej standardowe płyty ATX, niewielkie płyty Mini ITX, a także EATX i EEB. Charakterystyczna “tarka” znana z najnowszych Mac Pro, zapewnia odpowiedni przepływ powietrza. Jedyną różnicą jest przedni panel, który nie tłumi dźwięków. Jednak będziemy mogli zamówić odpowiedni zamiennik o nazwie Dice Y, który pozwoli nieco ograniczyć hałas.

Alternatywny panel przedni Dice Y pozwala zmniejszyć hałas zestawu komputerowego (fot. Dune)

Projektanci Apple od lat tworzą ciekawe rozwiązania, które potrafią budzić skrajne emocje. Niezależnie od tego, czy podoba nam się stylistyka “tarki do jabłek” trzeba przyznać, że obok nowego Mac Pro nie można przejść obojętnie. Z tego powodu pojawiają się firmy, powiedzmy, zainspirowane wzornictwem amerykańskiego producenta. Biorąc pod uwagę cenę nowego Maka (za najsłabszą konfigurację trzeba zapłacić ok. 6 tysięcy dolarów), trudno się dziwić, że pojawiają się sprzęty równie jak Apple urodziwe, za to dużo tańsze. |CHIP

WARTO PRZECZYTAĆ:

Nie stać cię na Maca Pro? Apple ma rozwiązanie