Prequel “Gry o Tron” z Naomi Watts skasowany

Jeszcze przed premierą ósmego, ostatniego sezonu “Gry o Tron” zapowiedziano prequel, którego fabuła miała dotyczyć Dzieci Lasu, mitycznej rasy istot z Westeros oraz genezy Białych Wędrowców. Wśród kilku scenariuszy HBO wybrało wtedy pracę Jane Goldman (“Osobliwy dom pani Peregrine”). Jedną z głównych bohaterek serialu miała grać Naomi Watts (“Niemożliwe”, “The Ring”). Za reżyserię pilotażowego odcinka odpowiadała S.J. Clarkson. Niestety odcinek ten nie sprostał wysokim wymaganiom HBO. Produkcja od początku borykała się także z problemami, nie tylko na planie w Irlandii Północnej, ale też z powodu braku spójności wizji między scenarzystką (której pomagał George R.R. Martin) a HBO. Prace nad postprodukcją również trwały zbyt długo.
prequel "Gry o Tron"
prequel "Gry o Tron"

Z tych powodów stacja zdecydowała się nie kontynuować prac nad prequelem. Sytuacja jest o tyle wyjątkowa, że mówimy tu o jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Pierwotny pilot głównego serialu “Gry o Tron” również nie spotkał się z ciepłym przyjęciem. Był rażąco źle zagrany, miał dziury fabularne i większa część scen musiała zostać ponownie nakręcona. Wtedy jednak HBO dało reżyserom jeszcze jedną szansę.

Być może sytuacja byłaby podobna, gdyby platforma nie miała w zanadrzu jeszcze jednego pomysłu. Za pośrednictwem Twittera HBO zapowiedziało bowiem “House of the Dragon”, którego akcja rozegra się 300 lat przed wydarzeniami z głównego cyklu. W ten sposób opowiedziana zostanie historia o początku panowania rodu Targaryenów w Westeros. 8-odcinkowy prequel ma być adaptacją powieści “Ogień i krew” wydanej w listopadzie 2018 r. Za produkcję odpowiada sam George R.R. Martin oraz Ryan Candal (“The Colony”). Pilotażowym odcinkiem zajmie się Miguel Sapochnik (“True Detective”, “Modyfikowany Węgiel”). Nie znamy jeszcze daty premiery serialu. | CHIP