PrintPen jest mobilną drukarką, która działa na każdej powierzchni

PrintPen jest poręczną drukarką, której produkcję można wesprzeć na Kickstarterze. Urządzenie jest niewielkie – ma nieco ponad 17 cm długości i 3 cm szerokości. Jest też lekkie – waży zaledwie 255 gramów. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, żeby drukować gdziekolwiek się jest. Tym bardziej, że do przygotowania projektu wydruku wystarczy aplikacja na telefonie. PrintPen wykorzystuje kilka rodzajów tuszów. Wśród nich znajdują się tusze przyjazne dla skóry, a także fluorescencyjne. Samo urządzenie z jednym, łatwozmywalnym atramentem, można kupić za 119 dolarów (ok. 460 złotych).
PrintPen
PrintPen

printpen
Urządzenie ma rolki, dzięki którym drukuje się płynnie (graf. Kickstarter)

Drukarkę PrintPen można wykorzystywać na wielu powierzchniach. Szkło, metal, drewno, czy też skóra, nie stanowią żadnych przeszkód. Podobnie, jak papier i tekstylia. Maksymalna wysokość wydruku to 2,6 cm. Rozdzielczość – 300 dpi. Za to długość nie ma żadnych ograniczeń. Pod warunkiem, że mamy odpowiednią liczbę wymiennych kartridży i powerbanków. Bateria w PrintPen pozwoli wykonać 2 tys. standardowych wydruków, czyli takich, które mają 10 cm długości. Natomiast pojedynczy kartridż wystarczy na wydruk o długości 350 metrów.

Pewnym ograniczeniem w przypadku drukarki PrintPen są barwy. Wydruki są jednokolorowe. Aktualnie można wybierać spośród 3 dostępnych kolorów (czerwonego, niebieskiego i czarnego). Gdyby ktoś zdecydował się na zakup wszystkich wariantów, musiałby dodatkowo zapłacić równowartość ceny urządzenia dla wspierających na Kickstarterze. Mimo to, zainteresowanie projektem jest dość duże. Celem autorów projektu było 30 tys. dolarów. Już teraz zebrano jego trzynastokrotność, a do końca zbiórki pozostało jeszcze 8 dni. Jednak dla twórców to nie problem. Przekonują, że są gotowi na masową produkcję za sprawą współpracy z Foxconnem.

[banner slot=”text”]

Prace nad urządzeniem rozpoczęły się w ubiegłym roku. Za PrintPen odpowiada firma Evebot. To hongkoński startup, który specjalizuje się w niestandardowych rozwiązaniach dotyczących druku. Do tej pory przygotowali urządzenia umożliwiające “drukowanie” wzorów na kawie i na piwie. Dzięki nim wystarczy zeskanować kod QR, lub podać adres URL grafiki, żeby jej odpowiednik znalazł się na powierzchni napoju. | CHIP

[offers keywords=”mobilna+drukarka”]

Więcej:drukarki