PS5 jeszcze nie ma w sprzedaży, ale Sony już zabezpiecza znaki towarowe kolejnych modeli

Sony zarejestrowało w Japonii znaki towarowe dla kolejnych generacji konsol: PS6, PS7, PS8, PS9 i PS10. Nie oznacza to, że Sony już nad nimi pracuje, choć tego też nie wyklucza. Na razie firma koncentruje się na PlayStation 5, która podobno ma być najszybszą konsolą na świecie. A przynajmniej tak wynikało z ogłoszenia dotyczącego pracy, w którym można było przeczytać:
PS5
PS5

You will be managing distributed systems that are powering 100+ million PS4 consoles that deliver immersive gaming experiences. You will also be one of the leaders of an elite team that is super excited to launch the upcoming world’s fastest console(PS5) in 2020.
Będziesz zarządzać rozproszonymi systemami zasilającymi ponad 100 milionów konsol PS4, które zapewniają wciągającą rozgrywkę. Będziesz również jednym z liderów elitarnego zespołu, który jest bardzo podekscytowany uruchomieniem najszybszej konsoli na świecie (PS5) w 2020 roku.

Ogłoszenie zniknęło w tej formie z sieci (choć w dalszym ciągu można się zgłaszać), ale jak wiadomo internet nie zapomina. Pytanie, czy Sony uznało, że jednak PS5 nie będzie najszybszą konsolą?

PS 5

Wiele wskazuje na to, że PlayStation 5 pojawi się na rynku już w grudniu 2020 r., ale już w lutym 2020 r. konsola zostanie przedstawiona podczas specjalnego wydarzenia. Czego można oczekiwać po najnowszym PlayStation? Otóż we wnętrzu mają znaleźć się 8-rdzeniowy, 16-wątkowy procesor AMD Zen 2, układ graficzny na bazie karty AMD Radeon Navi (z obsługą ray tracingu) i dysk SSD. Nowa konsola Sony ma być wstecznie kompatybilna z PlayStation 4.

[offers keywords=”sony+playstation+4″]

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wyciekły pierwsze zdjęcia konsoli PlayStation 5

 

Więcej:ps5Sony