Wyciekły pierwsze zdjęcia konsoli PlayStation 5

Sony Interactive Entertainment w maju zgłosiło patent związany z nowym urządzeniem. Mimo że we wniosku nie pojawiła się informacja o tym, że chodzi o nową konsolę przedsiębiorstwa, to wiele na to wskazywało. Na przykład fakt, że wskazano w nim tę samą klasę, w której wcześniej znalazł się wniosek patentowy PS4. Również nazwisko projektanta – Yusushiro Ootoriego, czyli dyrektora technicznego Sony, wydawało się nieprzypadkowe. Niedługo potem holenderski serwis LetsGoDigital przygotował rendery PlayStation 5. Teraz okazało się, że nie było pomyłki i właśnie tak wygląda wersja deweloperska urządzenia. Deweloperska, czyli ta przekazana partnerom Sony do testów. Zdjęcie opublikował kanał ZONEofTECH.
First Look at Prototype playstation 5
First Look at Prototype playstation 5

Wciąż więc nie mamy pewności, czy takie samo wcięcie znajdzie się w produkcie dostępnym w sprzedaży. Na to jednak będziemy musieli poczekać do lutego przyszłego roku. Właśnie wtedy poznamy wszystkie szczegóły dotyczące PlayStation 5. Niemniej, już teraz wiemy sporo. PS5 będzie miała odtwarzacz Blu-ray 4K, a także wesprze technologię ray-tracing (śledzenie promieni). W urządzeniu znajdzie się procesor AMD Ryzen wykonany w 7 nm architekturze Zen 2, a także GPU Radeon Navi. Konsola zapewni wsteczną kompatybilność. Gracze będą mogli skorzystać z trybu energooszczędnego. Dzięki temu urządzenie będzie bardziej przyjazne środowisku.

[banner slot=”text”]

Na możliwość zakupu urządzenia poczekamy do końca 2020 roku. Jeśli chodzi o cenę PlayStation 5, to na tę chwilę musimy bazować na informacjach przekazanych przez słowacki ProGamingShop. Zgodnie z nimi, możemy spodziewać się, że PS5 będzie kosztować 500 euro (ok. 2140 złotych). Wciąż jednak czekamy na wiadomości dotyczące PS5 Pro. Ta wersja prawdopodobnie zadebiutuje w tym samym czasie, co standardowa. | CHIP

[offers keywords=”playstation”]

Jeśli zdecydujecie się na PS5, to warto pomyśleć o dobrym monitorze. Sprawdźcie, jakie monitory polecamy graczom w naszych rankingach.