Samsung nie składa broni. Firma pokazała Galaxy Fold 2

Pogłoski o tym, że nowy składany Samsung się pojawi, krążyły od pewnego czasu. Wskazywały na to kolejne patenty składane przez firmę. Choć dotąd nie było pewne, jaki kształt przybierze Galaxy Fold 2. Okazuje się, że najbliższe prawdy były te doniesienia, które przekonywały, że nowy telefon będzie się składał wzdłuż poziomej osi. Wizualizację nowego urządzenia Samsung pokazał w czasie konferencji SDC 2019 w kalifornijskim San Jose.
Samsung Galaxy Fold 2
Samsung Galaxy Fold 2

[banner slot=”text”]

Niedługi film pokazuje nie tylko sposób składania nowego smartfonu, ale także zmianę interfejsu użytkownika w trakcie. Najwyraźniej do dolnej części urządzenia trafią przyciski sterujące tym, co dzieje się na drugiej połowie ekranu. Inaczej, niż w Galaxy Fold będzie wyglądał też aparat. Tym razem producent nie musiał pozbawiać użytkownika fragmentu ekranu. Umiejscowienie kamery jest takie samo, jak w Galaxy Note 10.

https://www.youtube.com/watch?v=AZDl_SP-w9E

Zapowiedź Galaxy Fold 2 pojawiła się już dwa miesiące temu. Zgodnie z nią urządzenie ma być tańsze od wersji już obecnej na rynku. Najbardziej prawdopodobną kwotą (na tę chwilę) są 2 tys. dolarów (ok. 7,6 tys. złotych), więc obniżka nie będzie zawrotna. Przyszły Galaxy Fold będzie miał 6,7-calowy ekran, a po złożeniu przybierze kształt kwadratu.

Zanim nowe telefony Samsunga ujrzą światło dzienne, na rynku być może zadebiutuje Motorola Razr 4. W tym przypadku rozwiązanie jest tożsame z tym, co zaprezentował Samsung. Nie wiadomo tylko, czy w Galaxy Fold 2 tak jak w Razr 4, znajdzie się miejsce na drugi, zewnętrzny ekran. Jednak wydaje się to naturalnym rozwiązaniem – rozkładanie telefonu tylko po to, żeby sprawdzić godzinę, lub dowiedzieć się kto dzwoni, byłoby raczej uciążliwe. Choć premiera chińskiego sprzętu nieco się opóźnia, najnowsze wiadomości wskazują na to, że pojawi się on jeszcze w tym roku.

[banner slot=”text”]

Samsung przypomniał, że zgodnie z zapowiedzią z ubiegłorocznej SDC, nadal bada możliwości związane z elastycznymi ekranami. Dlatego jest szansa, że nowy smartfon Galaxy Fold, albo któryś z jego następców, pojawi się wśród urządzeń ujętych w rankingach smartfonów. Bo na tę chwilę jego pozycja ma się nieźle tylko w zestawieniu telefonów składanych. | CHIP

[offers keywords=”galaxy+fold”]

Warto przeczytać:

Galaxy Fold: ostrożnie, bo się stłucze!