Smart różaniec – pomysł na przyciągnięcie wiernych?

Smart różaniec nosi się jak bransoletkę. Urządzenie aktywuje się w momencie wykonania znaku krzyża. Kolejne modlitwy są odliczane za pomocą przesuwania paciorków. Nowi nabywcy będą mogli go zsynchronizować z aplikacją Click To Pray eRosary. Dzięki temu uzyskają dostęp do nagrań modlitw wraz z rozważaniami. Dodatkowo, w programie znajdują się też zdjęcia i dodatkowe treści. Niestety, aplikacja nie ma polskiej wersji językowej. Oczywiście, nie trzeba mieć smart różańca, żeby skorzystać z programu. Jednak tylko z nim można przejść do sekcji: kontemplacyjnych i tematycznych. Jak przekonują twórcy, religijny gadżet ma pomóc w nauce modlitwy o pokój.
Smart różaniec – pomysł na przyciągnięcie wiernych?

smart różaniec i aplikacja click to pray erosary
Zsynchronizowanie smart różańca z aplikacją, daje dostęp do modlitw, których nie ma w podstawowym programie Click To Pray (graf. clicktoprayerosary.org)

Ci, którzy myślą, że będą musieli na rzecz smart różańca zrezygnować ze swoich opasek sportowych, nie muszą się przejmować. Co prawda godzinę trzeba będzie sprawdzać na telefonie, ale różaniec, przygotowany przez firmę GadgeTek Inc., ma kilka podstawowych funkcji dostępnych w większości opasek. Urządzenie ma więc licznik kroków, wskazuje liczbę spalonych kalorii, a także przebytą odległość. W aplikacji jest też zakładka z intencjami i modlitwami znanym tym osobom, które na co dzień korzystają z podstawowego programu Click To Pray. Wobec tego, nie trzeba instalować obu programów, żeby sprawdzić modlitwy na dany dzień, czy też intencje papieża Franciszka.

[banner slot=”text”]

Smart różaniec można kupić na stronie www.clicktoprayerosary.org lub na Amazonie. Urządzenie kosztuje 100 euro (ok. 430 złotych). Jednak biorąc pod uwagę brak polskiej dystrybucji, może się okazać, że zakup nie trafi do wszystkich wiernych na czas – do końca miesiąca misyjnego. Na polskim rynku funkcjonują alternatywne rozwiązania. Jedną z nich jest Modlitwa w Drodze – projekt polskich Jezuitów inspirowany międzynarodową akcją Pray as you go. Na stronie i w aplikacji można znaleźć nie tylko kilka wersji modlitwy różańcowej, ale też codzienne czytania i rozważania. Co ważne – w tym przypadku treści zostały przygotowywane w języku polskim. | CHIP