Steam Remote Play Together: gra lokalnie, a jednak online

Steam Remote Play Together powstała z myślą o grach wieloosobowych, ale działających wyłącznie lokalnie. Istnieją bowiem dwa rodzaje gier multiplayer. Pierwszy to tryb lokalny, zwany potocznie kanapowym, który pozwala grać ze sobą osobom korzystającym z tego samego komputera czy konsoli. Drugi to tryb sieciowy, który pozwala łączyć się graczom za pośrednictwem internetu. Przeważająca większość współczesnych gier skupiona jest na tym drugim trybie, ale wciąż wychodzą tytuły oferujące wyłącznie zabawę w trybie lokalnym.
steam remote play together
steam remote play together

I to właśnie z myślą o nich Steam wystartował z otwartą betą swojej nowej usługi. Remote Play Together pozwala zagrać przez internet z maksymalnie trzema innymi osobami w grę, która posiada tylko tryb kanapowy. Wszystko po to, by zachęcić do zabawy tych graczy, którzy na co dzień nie mają czasu na odwiedzanie znajomych czy rodziny, a chcieliby zagrać w tytuły nastawione na kooperację.

To co powinno ucieszyć użytkowników Steama to fakt, że Remote Play Together nie wymaga od wszystkich podłączonych graczy posiadania własnej kopii gry. Wystarczy, że ma ją jedna osoba, która zaprasza do zabawy pozostałych. Usługa działa zatem podobnie jak Share Play na PS4, z tym, że nie jest limitowana czasowo.

[banner slot=”text”]

Całość działa niezwykle prosto. By uruchomić Steam Remote Play Together należy dołączyć do Steam Beta i uruchomić dowolny tytuł z lokalnym trybem wieloosobowym. Następnie z listy znajomych wybiera się opcję “Remote Play” i czeka na akceptację wybranego gracza. Gospodarz zabawy ma możliwość dostosowywania czatu głosowego oraz głośności gry. Oczywiście znajomi zobaczą tylko i wyłącznie grę, nie pulpit ani inne otwarte przez gospodarza okna. Z pełną listą obsługiwanych w ten sposób gier można zapoznać się w tym miejscu. | CHIP