Surface Duo i Surface Neo, czyli smartfon z Androidem i składany laptop

Najciekawszym rozwiązaniem zastosowanym w nowych urządzeniach mobilnych Microsoftu jest zawias, który pozwala obrócić ekran o 360 stopni. Dzięki temu Surface Neo i Surface Duo mogą mieć ekrany po obu stronach. Jest też dołączana klawiatura, która stała się charakterystycznym elementem rodziny Surface, choć ta będzie dotyczyła większego z urządzeń.
Surface Duo i Surface Neo, czyli smartfon z Androidem i składany laptop

https://www.youtube.com/watch?v=fssZICsV4Rg

Surface Neo to miniaturowy laptop z Windows 10X, czyli nową wersją systemu operacyjnego Microsoftu, który pozwoli obsługiwać urządzenia z dwoma ekranami. Laptop ma dwa 9″ ekrany, które po rozłożeniu działają jak jeden ekran o przekątnej 13″. Poza klawiaturą, która trzyma się obudowy dzięki magnesom, będziemy mogli korzystać także z rysika Surface Slim Pen. Urządzenie może działać w podobnym trybie jak laptop HP z podwójnym ekranem i klawiaturą. Co ważne, Microsoft nie jest jedynym producentem, który pracuje nad podobnymi urządzeniami, zatem możemy spodziewać się w przyszłym roku wysypu laptopów, które potrafią przekształcić się w tablety.

[banner slot=”text”]

Surface Duo to smartfon z Androidem. Urządzenie ma dwa ekrany o przekątnej 5,6″, które możemy obrócić w taki sposób, aby jeden pełnił funkcję klawiatury. To rozwiązanie, które pojawiło się już w przypadku urządzeń konwertowalnych innych producentów. Warto tu przywołać chociażby Lenovo Yoga Book C930 z dwoma ekranami LCD i E Ink. Po rozłożeniu, otrzymamy tablet z ekranem o przekątnej 8,3″. Nie poznaliśmy niestety jeszcze wszystkich parametrów technicznych. Wiemy jedynie, że Surface Duo będzie pracował na procesorze Snapdragon 855.

Warto przypomnieć, że Microsoft od 2009 roku pracował nad urządzeniem o nazwie Curier, które wygląda dokładnie jak zaprezentowany dziś Surface Neo. Wydaje się, że rynek jest wreszcie przygotowany na tego typu rozwiązanie. Z kolei wyposażenie Surface Duo w Androida wydaje mi się rozsądnym wyborem. Gigant z Redmond już od kilku lat zamiast walczyć z systemem Google, po prostu tworzy własne aplikacje na niego, dzięki czemu producent Surface’ów wykorzystuje korzyści z obu światów. | CHIP

[offers keywords=”surface”]

WARTO PRZECZYTAĆ:

Nowe modele komputerów Surface już w przedsprzedaży