USA: Złapano mężczyznę przecinającego hamulce w hulajnogach

Na pewno nie raz widzieliście porzucone na chodnikach, połamane hulajnogi elektryczne. Randall Thomas Williams z Florydy tak bardzo nienawidził pojazdów firmy Lime i Bird, że nocą przecinał w nich hamulce. Z daleka z pewnością nie wyglądało to podejrzanie – ot mężczyzna w średnim wieku, który sprawdza stan techniczny hulajnóg lub zastanawia się jak je wynająć. Po przecięciu linek hamulcowych, Williams zostawiał pojazdy tam, gdzie się znajdowały wcześniej.
hulajnogach
hulajnogach

Skala tego procederu była ogromna. Od kwietnia br. “nocny mściciel” rozprawił się w ten sposób z ok. 140 hulajnogami elektrycznymi. Williams wpadł w zasadzkę zastawioną przez policję. Policjanci podstawili dwa modele hulajnóg i zamontowali w ich pobliżu ukrytą kamerę. Przynęta podziałała. Poniżej możecie obejrzeć jak Williams zostaje przyłapany na gorącym uczynku.

Wszystkich przestępstw mężczyzna dopuścił się w odległości dwóch przecznic od swojego domu. Na szczęście żaden z operatorów hulajnóg nie przyjął raportów o wypadkach, więc najwyraźniej nikt nie ucierpiał w wyniku wandalizmu. Williams oczekuje na rozprawę w sądzie. Najprawdopodobniej będzie musiał zapłacić 70 dolarów za naprawę każdego pojazdu (łącznie około 9800 dolarów). Niewykluczone, że sąd nałoży też dodatkowe kary.

Świat widziany z hulajnogi

W naszym raporcie o hulajnogach elektrycznych również poruszaliśmy problem wandali, którzy pastwią się nad pojazdami w różny sposób. Jednoślady są podpalane i wrzucane do rzek lub kubłów na śmieci. Część z nich wyraża w ten sposób swój protest przeciwko pozostawianiu hulajnóg na chodnikach. Jedno jest pewne – popularność elektrycznych hulajek rośnie i póki co nic nie wskazuje na to, by ten trend miał w najbliższym czasie przeminąć. | CHIP

Więcej:hulajnogi