Xiaomi: w przyszłym roku 10 modeli smartfonów 5G

Xiaomi planuje w przyszłym roku wprowadzić na rynek aż 10 modeli telefonów oferujących 5G. Taką informację podał Lei Jun w niedzielę podczas  konferencji w Wuzhen. 
Xiaomi 5G
Xiaomi 5G

Decyzja jest swoistą ucieczką do przodu. Według Lei Juna eksperci od rynku wyrażają obawy, że skoro pojawiły się smartfony 5G, to klienci zaczną wybierać właśnie takie  modele. Ludzie w branży obawiają się, że w przyszłym roku modele 4G nie będą się sprzedawać. Jest to krok, który musimy podjąć – powiedział Lei. Dodając przy tym: -Mamy więc nadzieję, że operatorzy mogą przyspieszyć rozwój stacji bazowych 5G.

Xiaomi  musi stawić czoła silnej konkurencji, czyli Huawei. Jednocześnie to od Huawei, a w zasadzie amerykańskiej polityki dotyczącej tego producenta, w dużej mierze zależy rozwój sieci 5G w wielu krajach. Xiaomi ma więc podwójny zgryz – z jednej strony walczy z konkurentem o rynek smartfonów, z drugiej strony życzyć powinno mu jak najlepiej w kwestii sprzedaży infrastruktury 5G. Od którego przy okazji zależy w wefirma musi stawić czoła silnej konkurencji na rynku krajowym ze strony konkurencyjnego Huawei Technologies. We wrześniu tego roku Xiaomi wypuściło Xiaomi Mi 9 Pro, pierwszy telefon firmy z obsługą 5G na rynek krajowy. Lei Jun pochwalił się podczas konferencji, że popyt na telefon był tak duży, że spowodował problem z łańcuchem dostaw.

Według Lei popyt na telefon przekroczył oczekiwania firmy i doprowadził do problemów z łańcuchem dostaw. Odbiór urządzenia skłonił Xiaomi do wprowadzenia w przyszłym roku modeli 5G dla wyższych, średnich i niskich cen

Jednocześnie ceny giełdowe ceny akcji spadają, mimo udanej premiery Xiaomi Mi 9 Pro, ponieważ rynek smartfonów w Chinach staje się coraz bardziej konkurencyjny. Xiaomi nie ma więc wyboru – musi uciekać do przodu.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Xiaomi przedstawiło nową linię produktów. Mi Mix Alpha robi wrażenie