Zamach na synagogę w Niemczech był transmitowany na Twitchu

Zamach na synagogę był transmitowany na Twitchu. Przed jego dokonaniem, 27-letni mężczyzna wypowiadał do kamery antysemickie hasła, po czym próbował wjechać do synagogi, zabijając przy tym z broni palnej dwie osoby. Całe zdarzenie było transmitowane na Twitchu, a także prawdopodobnie w innych miejscach w sieci. Portal poinformował, że przekazał kod funkcji skrótu (tzw. hash) innym firmom, w tym Facebookowi i Microsoftowi. Jest to elektroniczny “odcisk palca”, na podstawie którego można zidentyfikować konkretne nagranie.
Zamach relacjonowany był przez Twitch.tv

Twitch.tv

Przedstawiciele Twitcha w oświadczeniu na Twitterze nazwali wydarzenie odrażającym. Zapewnili też, że zrobili wszystko, aby usunąć nagranie. Konto użytkownika, który transmitował zamach terrorystyczny zostało utworzone dwa miesiące wcześniej i było wykorzystane jedynie raz przed zamachem. Co ważne, transmisja z niemieckiej tragedii tym razem nie pojawiła się ani w polecanych kanałach, ani na stronie głównej portalu.

To kolejny przypadek, kiedy media społecznościowe są narzędziem wykorzystywanym przez terrorystów. W marcu na Facebooku zamachowiec z Nowej Zelandii prowadził transmisję z masakry jakiej dokonał w meczetach w mieście Christchurch. Z kolei w czerwcu nagranie z tego zdarzenia było retransmitowane w serwisie Twitch. Po tym zdarzeniu serwis wprowadził dodatkowe zabezpieczenia, które uniemożliwiają automatyczne tworzenie kont. | CHIP

WARTO PRZECZYTAĆ:

Twitch pozywa streamerów za transmitowanie pornografii i zamachu terrorystycznego

Więcej:Twitch