mavic mini

DJI Mavic Mini – najlżejszy i najmniejszy dron DJI

Mavic Mini waży zaledwie 249 g, co oznacza, że według prawa, które wejdzie w życie w czerwcu 2020 roku będzie można nim latać bez żadnych uprawnień i rejestracji. Poza lekkością ma także imponujący czas pracy na baterii, który wynosi aż 30 minut. Nie jest to jednak sprzęt dla profesjonalistów.

Mavic Mini jest tak mały, że mieści się na otwartej dłoni. To dron stworzony z myślą o amatorach lotnictwa, fanów czystej rekreacji oraz osobach, które po prostu chciałyby w prosty i wygodny sposób zapisywać swoje wspomnienia z podniebnej perspektywy. Dlatego choć gadżet ma 3-osiowy gimbal i akumulator zdolny do 30 minut lotu, to maksymalnie zarejestruje nam filmy w rozdzielczości 2.7K przy 30 kl./s. oraz zapisze zdjęcia o rozdzielczości 12 MP tylko w formacie JPEG, nie RAW.

Kolejną cechą, która odstraszy profesjonalistów jest zasięg lotu. W teorii jest to nawet 2,5 km, ale ponieważ mówimy tu jedynie o łączności Wi-Fi, a nie radiowej, w jaką wyposażone są droższe modele, praktyczny zasięg będzie oscylował w granicy 500 m. Potwierdzają to pierwsze wrażenia użytkowników. Ciekawie przedstawiają się natomiast automatyczne tryby lotu. Do wyboru są aż trzy, w tym CineSmooth, który gwarantuje filmowe ujęcia oraz tzw. QuickShoty, czyli krótkie nagrania idealne pod social media lub filmowe przerywniki np. obrót 360-stopni wokół postaci.

mavick mini
Mavic Mini jest już dostępny w Polsce (fot. DJI)

Nie brakuje tu również szeregu rozwiązań pomocnych osobom dopiero zaczynającym przygodę z lataniem: geofencing, automatyczny powrót do punktu startu czy ograniczenie wysokości. Cena podstawowego zestawu wynosi 1800 zł, zaś komplet Flymore Combo z kilkoma akcesoriami (m.in. osłona na śmigła, trzy baterie, hub do ładowania i walizka) to koszt 2250 zł. Jeżeli stoicie przed zakupem drona, polecamy zapoznać się z naszym poradnikiem. | CHIP

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jaki dron wybrać?

DJI Osmo Action – producent dronów pokazał mocnego rywala GoPro

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.