Dyskietka z autografem Steve’a Jobsa trafiła na licytację

Dom aukcyjny RR Auction wystawił na licytację pamiątkę po Stevie Jobsie. Dyskietka z podpisem współzałożyciela Apple’a zawiera oprogramowanie Macintosh System Tools w wersji 6.0. Fani firmy i kolekcjonerzy mają czas do 4 grudnia, by wziąć udział w licytacji. Wywoławcza cena dyskietki wyniosła tysiąc dolarów (ok. 3,9 tys. zł), a aktualnie zatrzymała się na poziomie 5060 dolarów (ok. 19,8 tys. zł). Według prognoz domu aukcyjnego, ostateczna kwota za pamiątkę po Jobsie wyniesie minimum 7,5 tys. dolarów (ok. 29 tys. zł).
dyskietka
dyskietka

dyskietka
Dyskietka z autografem Jobsa (fot. RR Auction)

Z perspektywy kolekcjonera dyskietka jest bardzo wartościowa. Jobs nie miał bowiem w zwyczaju rozdawać autografów. Rzadko kiedy stosował się do próśb kolekcjonerów. Dlatego podpis z pełny imieniem i nazwiskiem jest kolekcjonerskim rarytasem.

Ale tak naprawdę nie jest to najcenniejszy przedmiot podpisany przez Jobsa. W sierpniu plakat filmowy “Toy Story” sygnowany przez byłego prezesa Apple’a trafił na aukcję wystawiony za 25 tys. dolarów (ok. 97 tys. zł). Na 15 tys. dolarów (ok 58 tys. zł) wyceniono także tablicę pamiątkową z autografem Jobsa.

[banner slot=”text”]

Steve Jobs wspólnie ze Steve’em Wozniakiem w 1967 r. założył Apple. Pierwszym komputerem ich produkcji był Apple I, sprzedawany za 666,66 USD. W 1977 r. zbudowali Apple II. Steve Jobs zmarł w 2011 r. | CHIP