Huawei Mate X – składany smartfon wyprzedał się w Chinach na pniu

[banner slot=”text”]
Mate X
Mate X

Huawei Mate X – pierwszy składany smartfon chińskiego potentata trafił już do sprzedaży. Na półkach chińskich sklepów gościł jednak bardzo krótko. Producent poinformował, że model wyceniony na 16 999 juanów (ok. 9300 zł) wyprzedał się w kilka minut. O ilu egzemplarzach jednak mowa, tego nie wiadomo. Huawei wspomniał enigmatycznie, że mowa o “ograniczonej liczbie egzemplarzy”. 

Kolejna partia trafi do sprzedaży 22 listopada. Każdy kupujący Mate X otrzymuje przy tym 50 proc. zniżki na ewentualne naprawy ekranu lub jego wymianę. To dobra oferta zważywszy na fakt, że złożonego smartfonu nie ochroni żadne etui, ani, przynajmniej na razie, folia zabezpieczająca.

Huawei Mate X 5G to model z ekranem o przekątnej 8 cali (20,3 cm) po rozłożeniu. Po zamknięciu użytkownik ma do dyspozycji ma dwa ekrany – jeden 6,8 cala i drugi mniejszy 6,6 cala (ze względu na moduł z aparatami). Poza nowatorską formą jest to jeden z niewielu jeszcze smartfonów 5G, dzięki zastosowaniu modemu Balong 5000. Za 9300 zł nabywca dostaje więc duży elastyczny ekran, łączność 5G, baterię 4500 mAh, procesor Kirin 980, przełącznik zintegrowany z czytnikiem linii papilarnych i superszybkie ładowanie.

Coraz więcej producentów zaczyna oferować urządzenia składane. W ofercie mają je już Samsung, Xiaomi i Motorola. Wszystkie nieco się różnią. Łączy je natomiast jedno – wysoka cena. Telefon jest obecnie dostępny tylko w Chinach, ale według zapowiedzi Huawei niedługo pojawi się w innych krajach.

Więcej:Huawei