mTiny – robot do programowania dla przedszkolaków

Do polskich sklepów trafił programowalny mTiny marki Makeblock. Zestaw składa się z niewielkiego robota, który może przybierać różne postacie np. psa lub kurczaka, specjalnego kontrolera, kodowych kart oraz puzzli do tworzenia tras, po których będzie poruszał się robot. Nie brakuje także książeczki z zadaniami i akcesoriami do udekorowania swojego elektronicznego przyjaciela. Dziecko nie musi w ogóle wykorzystywać urządzeń mobilnych do sterowania – interakcja odbywa się wyłącznie za pomocą kontrolera.
mTiny
mTiny

https://youtu.be/cAcGjp08VPE

Programowanie ma tutaj charakter planowania zadań, które robot będzie wykonywał. Dziecko musi ułożyć karty na płaskiej powierzchni, a następnie dotknąć je kontrolerem, by pokazać robotowi drogę i odpowiednie polecenia. Część puzzli jest interaktywna – gdy robot na nie najedzie, to odpowiednio zareaguje np. zatańczy, czy wyda zabawne dźwięki. Gdy zaprogramowana ścieżka będzie błędna, robot wyda z siebie alarmowy dźwięk. W ten sposób młody koder wyćwiczy umiejętność logicznego myślenia i rozwiązywania problemów.

Niestety mTiny nie jest tanim gadżetem. W Polsce kosztuje 749 zł. Warto jednak zauważyć, że zabawki podobnego typu potrafią być jeszcze droższe. Astrobot, który polecany jest starszym dzieciom, kosztuje ponad 100 zł więcej. Z drugiej strony, programista to zawód przyszłości i jak pokazują zarobki specjalistów z tej branży, wydatki poniesione na edukację z pewnością się zwrócą. | CHIP

[offers keywords=”robot+programowanie”]