PayPal odmawia obsługi wykonawców z PornHuba

PayPal zrezygnował z obsług wykonawców udzielających się na PornHubie. O tej decyzji poinformował PornHub na swoim blogu:
PayPal
PayPal

Wszyscy jesteśmy zdruzgotani decyzją PayPal o wstrzymaniu wypłat dla ponad stu tysięcy wykonawców, którzy liczyli na nie, ponieważ są to ich środki do życia.

Z wpisu na blogu wynika, że decyzja operatora płatności zaskoczyła obsługę serwisu porno:

Jeśli masz płatność oczekującą za październik, a korzystałeś z systemu PayPal, skontaktuj się z nami natychmiast (wybierz opcję płatności typu support) z uaktualnioną metodą płatności i zaktualizuj informacje o płatności (…). Płatności zaczną być wysyłane pod koniec tego tygodnia. Szczerze przepraszamy, jeśli spowoduje to jakiekolwiek opóźnienia i będziemy mieć pracowników pracujących przez całą dobę, aby upewnić się, że wszystkie wypłaty są przetwarzane tak szybko, jak to możliwe na nowych metod płatności.

Rzecznik PayPala oświadczył, że po weryfikacji transakcji, firma odkryła, że Pornhub dokonywał “pewnych płatności biznesowych za pośrednictwem PayPala bez uzyskania zgody”. Rzecznik dodał, że podjęte działania mają na celu powstrzymanie takich transakcji.

Serwis z treściami dla bardzo dorosłych wyjaśnił, że decyzja PayPala ma wpływ na tych wykonawców, którzy biorą udział w programie Pornhuba, polegającym na przesyłaniu do serwisu własnych filmów i zarabianiu na emitowanych w nich reklamach. Pornhub umożliwia inne opcje przekazywania wynagrodzenia, m.in. czek, depozyt bezpośredni, portfel elektroniczny Paxum i kryptowalutę o nazwie Verge. Płatności przez PayPal były jednak dla wielu osób najwygodniejsze. Szybkie i powiedzmy, że wystarczająco anonimowe. Rozwiązaniem pozostaje więc portfel kryptowalutowy.

PayPal w wypowiedzi dla Gizmodo wyjaśnił, że regulamin firmy zabrania „niektórych materiałów lub usług o charakterze seksualnym”. Rzecznik firmy nie sprecyzował jednak co dokładnie znaczy zwrot “niektóre”. Ten punkt w regulaminie okazał się jednak na tyle nieprecyzyjny, że umożliwił operatorowi wypowiedzenie umowy w zasadzie z dnia na dzień.

Więcej:paypal