Robot Ebo zajmie się twoim kotem, kiedy musisz wyjść do pracy

Twórcy Ebo przekonują, że kot, jak i człowiek, jest zwierzęciem społecznym. W związku z tym tęskni, kiedy zostaje sam. Co więcej, może przez to wpaść w depresję, nabawić się otyłości i innych problemów zdrowotnych. To zaś – w najgorszym przypadku – może prowadzić do przedwczesnej śmierci pupila. Stąd pomysł na Ebo – robota, który może stać się kocim towarzyszem, który zadba zarówno o kondycję fizyczną, jak i psychiczną zwierzaka.
kot i ebo
kot i ebo

Ebo ma kamerę HD (1080p), dzięki której można nagrywać filmy, robić zdjęcia i cały czas sprawdzać, jak kot radzi sobie z naszą nieobecnością. Można też do niego mówić, lub bawić się z nim wskaźnikiem laserowym. Wystarczy uruchomić aplikację mobilną, która łączy się z robotem. Ebo mówi, jeździ, turla się, a także tańczy. Jednak żadna z tych czynności nie skończy się kolizją, bo urządzenie ma wbudowane czujniki, które ułatwiają mu omijanie przeszkód. W razie konieczności, robot sam wróci do stacji ładowania i spędzi tam dwie godziny. Drugie tyle może działać w trybie autonomicznym. Wykorzystując aplikację, można ustalić, kiedy Ebo ma organizować czas kotu. Podstawowa wersja robota kosztuje 159 dolarów (ok. 620 zł).

robot ebo
Robot nie pozwoli nudzić się zwierzakowi (graf. Kickstarter)

Poza samym Ebo w zwykłym, białym kolorze, lub świątecznym wdzianku, można kupić też sportową obrożę. Ta pomoże zliczyć kocie kroki i sprawdzić ogólny poziom aktywności zwierzaka. Ebo z obrożą kosztują 179 dolarów (ok. 698 zł). Do wyboru dla wspierających projekt jest też robot w wersji Pro. Ta, dzięki sztucznej inteligencji, ma sprawić, że Ebo dostosuje się do indywidualnych potrzeb kota.

[banner slot=”text”]

Projekt spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Choć wymagana kwota to zaledwie 5 tys. dolarów, twórcy zebrali już 120 tys. Ci, którzy zdecydują się wesprzeć autorów robota, mogą spodziewać się przesyłki jeszcze w tym roku – autorzy już ruszyli z produkcją. | CHIP

WARTO PRZECZYTAĆ:

Pies komunikuje się z człowiekiem za pomocą tablicy dźwiękowej

 

Więcej:koty