Samsung Galaxy One z zakrzywionym z każdej strony ekranem

Poza elastycznymi wyświetlaczami, które są teraz na topie, producenci eksperymentują nadal z bardziej tradycyjnymi formami. Samsung Display, który w swojej historii jako jeden z pierwszych producentów postawił na zakrzywione krawędzie, ma w zanadrzu następny śmiały projekt. Jak poinformowała redakcja serwisu Letsgodigital koreańska firma otrzymała patent na mobilne urządzenie elektroniczne z wyświetlaczem, który zachodziłby bardzo mocno na wszystkie boki. W efekcie projekt przewiduje całkowicie bezramkowy smartfon o mocno obłych brzegach. Według niektórych tak może właśnie wyglądać Galaxy One.
galaxy one
galaxy one

galaxy one
Wniosek patentowy Samsunga (fot. letsgodigital.org)

Z rysunków technicznych wynika, że boki urządzenia byłyby na tyle grube, że zmieszczą się na nich ikonki – mogą to być skróty do ulubionych aplikacji czy sterowania multimediami. Na schemacie nie widać niestety żadnych portów – ani audio, ani do ładowania. Producent musiałby tu zastosować wyłącznie ładowanie bezprzewodowe. Ponieważ brakuje też notcha i mechanizmu wysuwania, prawdopodobnie aparat przedni oraz głośnik trafią pod ekran.

Ponieważ konstrukcja jest zupełnie inna niż to co znamy z serii Galaxy i Note, spekuluje się, że może to być jeden z przedstawicieli nowej serii, która położyłaby kres poprzednim. Galaxy One, według sugestii chociażby Evana Blassa, branżowego blogera, miałby być pierwszym modelem, który zastąpi Galaxy S11 i Galaxy Note 11. Ostatnie przecieki sugerują też, że nowy flagowiec Samsunga, otrzyma kamerę o rozdzielczości 108 MP. Podobną matrycę otrzymał ostatnio Xiaomi Mi Note 10 Pro. Użytkownik Samsunga mógłby kręcić nawet filmy w rozdzielczości 8K. Dla fanów mobilnej fotografii nastają najwyraźniej złote czasy. | CHIP

[offers keywords=”samsung+galaxy+note”]

WARTO PRZECZYTAĆ: 

Galaxy S11 ze spektrometrem? Policzy kalorie w produktach