Sharp się zwija

Sharp, wzorem konkurencji, zastanawia się nad wprowadzeniem do sprzedaży kompaktowych telewizorów. Do japońskiego urzędu patentowego wpłynął wniosek dotyczący różnych projektów składanego, lub jeśli ktoś woli zwijanego bądź rolowanego telewizora. Dzięki redakcji serwisu Letsgodigital możemy zobaczyć rysunki techniczne, które dają lepsze wyobrażenie o tym pomyśle. Japoński producent proponuje dwa rozwiązania. Pierwsze przypomina to, które pokazało już światu LG. Jest to telewizor z elastycznym ekranem, który rozwija się, wysuwając z podstawy. Jak widzimy na grafikach, podstawy te mogą przybierać różny kształt, od bardziej zaokrąglonych, po kształty z ostrymi krawędziami.
sharp
sharp

sharp
Telewizor rolowany jak w konstrukcji LG (fot. lestgodigital.org)

Druga opcja jest znacznie ciekawsza. W tej konstrukcji nie ma klasycznej podstawy. Ekran schowany jest w rolce, która rozwija się w dół. Innymi słowy jest to pomysł inspirowany tłami do projektorów. W ten sposób użytkownik mógłby powiesić sobie taki telewizor pod sufitem i w miarę potrzeb rozwijać. To najbardziej kompaktowa wersja tego rozwiązania, jaką do tej pory widzieliśmy. Powinna przypaść do gustu japońskim nabywcom, ze względu na niewielkie powierzchnie mieszkań.

sharp
Zamiast rolki może też być płaski prostopadłościan (fot. letsgodigital.org)

Takie telewizory byłyby też świetne do wykorzystania na stanowiskach targowych. Wystarczyłoby zwinąć urządzenie, a jego transport byłby zdecydowanie łatwiejszy. Konkretne daty dotyczące wprowadzenia na rynek jeszcze się nie pojawiły, ale firma pochwaliła się już działającym prototypem.

Osoby odwiedzające targi BEE (Broadcast Equipment Exhibition) w Japonii będą mogły zobaczyć sprzęt do 15 listopada. Być może do tego czasu producent ujawni więcej informacji na temat tego urządzenia.

Sharp jest jedną z najdłużej istniejących firm elektroniki użytkowej. Firma założona została w 1912 r. | CHIP