Site Kit – wtyczka do WordPressa stworzona przez Google

Mnogość usług Google’a dla posiadaczy stron internetowych sprawia, że ci bardziej zainteresowani muszą odwiedzić kilka witryn dziennie. Na szczęście to już przeszłość, przynajmniej dla użytkowników WordPressa. Dla nich Google przygotował wtyczkę o nazwie Site Kit.
google
google

Po zainstalowaniu, rozszerzenie wyświetla się w panelu tuż pod linkiem do kokpitu. Uruchomienie wtyczki wymaga zalogowania się do konta Google, a także zweryfikowania własności witryny poprzez Google Search Console. To znaczy, że posiadacze Site Kit nie będą musieli uzupełniać kodu swojej witryny o nowe elementy.

Jakie usługi Google znajdują się w Site Kit?

Site Kit w jednym miejscu pokazuje dane z Google Search Console, Google Analytics, PageSpeed Insights, Tag Managera i AdSense. Tak że na wyciągnięcie ręki będziemy mieć informacje o błędach na stronie, ruchu, wydajności witryny, a także o kampaniach reklamowych, które prowadzimy. Site Kit, podobnie jak inne usługi giganta z Mountain View, umożliwia przypisywanie ról poszczególnym osobom. Dzięki temu można zarządzać tym, do jakich danych o stronie mają dostęp poszczególne osoby. Wtyczkę można pobrać stąd, lub zainstalować bezpośrednio z panelu WordPressa.

site kit
Rozszerzenie ułatwi zbieranie danych o witrynie (graf. Google)