ski jumping pro vr

Ski Jumping Pro VR – skacz jak Adam Małysz

Wkrótce gra zadebiutuje na PC i PS4.

W „Ski Jumping Pro VR” gracze będą mogli rozwijać karierę profesjonalnego skoczka narciarskiego. Rozgrywka obejmie udział w 62 imprezach, które odbędą się w 19 miejscach na świecie. Do dyspozycji będzie również tryb skoków swobodnych oraz treningi. Nie zabraknie także personalizacji zawodnika i kupowania mu akcesoriów w rodzaju rękawiczek, kasków, kombinezonów i nart.

ski jumping
Skoki odbywać się będą w różnych porach dnia (fot. Steam)

Oczywiście największą zaletą gry będzie fakt, że rozegra się ona w wirtualnej rzeczywistości. Gogle VR powinny wywołać dobrą symulację prędkości i wysokości. Każdy, kto grał w gry VR wymagające chodzenia po krawędzi dachów czy górskich szczytów wie doskonale, że mózg bardzo łatwo daje się oszukać. W „Ski Jumping Pro VR” konieczne będą także kontrolery, dzięki którym gracz będzie starał się utrzymać równowagę w trakcie lotu i przy lądowaniu.

ski jumping
Jak na grę VR, tytuł prezentuje się przyzwoicie (fot. Steam)

Niestety twórcy nie przewidzieli trybu dla osób nie posiadających gogli VR. A szkoda, bo ten rodzaj symulacji z pewnością spotkałby się z wysokim zainteresowaniem, zwłaszcza wśród polskich graczy. Starsi czytelnicy na pewno pamiętają szał na „Deluxe Ski Jump” w 1999 roku. Przypominam jednak, że już w przyszłym roku, polskie Blue Sunset Games powinno wydać remake „DSJ” wykonany w technice pixel artu.

WARTO PRZECZYTAĆ:

NEWS: jeszcze w tym roku powstanie polski następca legendarnego DSJ