Sprawdzamy powerbanki Q-Touch

Q-Touch to mało jeszcze znany na naszym rynku producent chińskiej elektroniki użytkowej. W swojej ofercie ma jednak kilka ciekawych rzeczy, np. powerbanki, fit opaski, telewizory. Przyjrzeliśmy się kilku modelom, tym które wg producenta cieszą się największą popularnością u kupujących.
powerbanki
powerbanki

Q-Touch QPB-20 – niewielki monolit

Model QPB-20 przyjemnie zaskakuje niewielkimi rozmiarami oraz bardzo wysoką jakością wykonania. Jego obudowa jest idealnie spasowana, nic nie trzeszczy i nie ugina się – sprawia wrażenie niemal monolitycznego bloku, za co odpowiada zastosowania przy jego produkcji technologia łączenia ultradźwiękowego. Stylowe, lśniące wykończenie zbiera odciski palców, ale pokrywający czarne tworzywo drobny raster niebieskich kropek bardzo dobrze maskuje te ślady. W efekcie powerbank wygląda elegancko i niebanalnie.

powerbanki

Z jednej strony obudowy, na otaczającej obudowę metaliczno grafitowej obwódce umieszczono przycisk uruchamiający sygnalizację poziomu naładowania – z drugiej strony, symetrycznie, znajdują się cztery diody, które wskazują ile jeszcze prądu zostało. Niewielki rozmiar urządzenia uzyskano dzięki zastosowaniu bardzo gęstej baterii polimerowej. QPB-20 wyposażony jest w jedno gniazdo USB A (wyjście) oraz gniazdo USB C (wejście / wyjście), a także gniazdo Lightning (wejście). To interesujące rozwiązanie zwiększające uniwersalność powerbanku, który dzięki temu może być ładowany zarówno przez użytkowników smartfonów Apple, jaki i tych preferujących urządzenia z androidem za pomocą ich domyślnej ładowarki.

powerbanki

To jeden z najmniejszych, jeśli nie najmniejszy powerbank o pojemności 10 000 mAh jak miałem okazję testować i zarazem jeden z najbardziej eleganckich i funkcjonalnych. Do pełni szczęścia brakuje tylko obsługi standardów szybkiego ładowania.

Parametry: Bateria li-poly 10 000 mAh (38,5Wh), maksymalne parametry prądu na wyjściach: 5V/2,1A (wyjście USB A); 5V/3A (USB C), czas ładowania powerbanku: 5 godzin. Waga: 168 g. Producent określa żywotność ogniw na ok. 300 cykli. Cena: 125 zł

[banner slot=”text”]

Q-Touch QPB-12i – dla lubiących ładowanie bezprzewodowe

To propozycja przede wszystkim dla posiadaczy smartfonów wyposażonych w układy bezprzewodowego ładowania w standardzie Qi. Mimo takie samej pojemności jak opisywany wcześniej QPB-12i (także 10 000 mAh), QPB-12i jest wyraźnie większy. Przyczyną jest właśnie konieczność pomieszczenia cewek do bezprzewodowego przesyłania energii elektrycznej.

Jeśli mamy smartfona kompatybilnego z Qi (większość flagowych modeli Samsunga, Huawei, Apple, Xiaomi…), wystarczy położyć go na zaznaczonym za pomocą stylizowanego “x” miejscu na obudowie i przycisnąć ulokowany z przodu powerbanka przycisk – ładowanie zacznie się automatycznie.

powerbanki

Oprócz możliwości ładowania bezprzewodowego, QPB-12i wyposażony jest także w dwa wyjścia USB A, dzięki którym może też zasilać jednocześnie dwa urządzenia ładowane kablowo. Ostatnim złączem jest gniazdo microUSB, za pomocą którego powerbank uzupełnia swoje zapasy energii.

Parametry: Bateria li-poly 10 000 mAh (37Wh), maksymalne parametry prądu na wyjściach: 5V/2,1A (wyjście USB A); 5V/1A (ładowanie bezprzewodowe), czas ładowania powerbanku: 5 godzin. Waga: 238 g. Producent określa żywotność ogniw na ok. 300 cykli. Cena: 99,99 zł

Q-Touch QPB-03 – dla amatorów…

Powerbank w kształcie czerwonej butelki wódki z białym orłem w koronie. Co działo się w głowie człowieka, który zaprojektował to… coś? Czy to miał być żart, czy raczej próba trafienia do bardzo specyficznej grupy docelowej? Nie wiem i nie wiem nawet, czy chcę wiedzieć, bo osobiście czuję dyskomfort i niesmak na widok takiego połączenia sacrum i profanum.

Abstrahując natomiast od formy, urządzenie zostało wykonane niezwykle starannie, a zarówno materiały i nadruk, jak i montaż są najwyższej jakości.  QPB-03 to bardzo solidny i dobrze zrobiony powerbank o pojemności 10 000 mAh, wyposażony w jedno złącze USB A służące do podłączania ładowanych urządzeń i gniazdo microUSB do ładowania samego powerbanku.

Q-touch

Parametry: Bateria li-poly 10 000 mAh (37Wh), maksymalne parametry prądu na wyjściach: 5V/2A (wyjście USB A). Waga: 180 g. Cena: 83,60 zł

Więcej:powerbanki