Start Up? Print Up! Końcowe wrażenia użytkowników

W naszym cyklu Start Up? Print Up! przedstawiliśmy kilka firm korzystających z trzech różnych modeli drukarek Epson z serii Eco Tank. Każda z nich opowiedziała nam o swoich doświadczeniach i o tym, czy faktycznie drukarka w firmie jest potrzebna. Okazuje się, że tak. Do czego? Do rzeczy bardzo banalnych takich jak choćby wydrukowanie listu przewozowego, zaadresowanie kopert korespondencji seryjnej, zeskanowanie faktur dla księgowości (wszystkie testowane modele wyposażone są w skaner i funkcję kopiowania), albo choćby po to, by móc omówić z klientem szczegóły projektu. Tak jak to robi np. niewielkie biuro konstrukcyjno – technologiczne prowadzone przez Dominika Kozacza.
Epson Eco Tank
Epson Eco Tank

Klient lubi papier

Moja firma istnieje od niespełna trzech lat – mówi Dominik Kozacz. Pracujemy na frezarkach i tokarkach. Zajmujemy się przede wszystkim wykonywaniem detali do maszyn różnego typu, często są to np. detale wykrojników, mocowania różnego rodzaju czujników oraz tzw. przygotówki pod stemple, obudowy filtrów do maszyn tnących wodą, metalowe sprawdziany do wyprasek. Wszystko to są rzeczy mocno specyficzne. Wykonujemy je za pomocą maszyn do obróbki skrawaniem oraz obróbką elektroerozyjną. Na filmie można zobaczyć ostatni szlif. 

https://youtu.be/Cqp5U0XT-hs

Startujemy zawsze od projektu. I tu zaczynały się do tej pory schody. Rzadko się zdarza, by to zamawiający dostarczył projekt. Projekt więc musimy opracować sami, w programach CAD i CAM. Zazwyczaj klienci wiedzą co jest im potrzebne, ale nie wszyscy mają odpowiednią dozę wyobraźni, nie wszyscy też potrafią “zobaczyć” na ekranie to, co ostatecznie chcą uzyskać. Od kiedy korzystam z drukarki jest to dużo łatwiejsze. Przyznam, zamawiający bywają czasami osobami “starej daty”. To doświadczeni projektanci, ale przyzwyczajeni do projektów na papierze. Jak jest papier, to można na nim pomazać, nanieść poprawki, coś zakreślić. Bez drukarki miałem z tym kłopot. Wydruki są więc w moim przypadku niezbędne, by klient zaakceptował ostateczny wygląd zamawianego detalu, a przede wszystkim jego wymiary. To jest też zabezpieczenie dla nas. Jest wydruk, jest podpis, jest potwierdzenie zamówienia. Dla obydwu stron to bezpieczna sytuacja.

Biuro korzysta z modelu Epson EcoTank M2710:[offers keywords=”epson+ecotank+m2170″]

PODSUMOWANIE WRAŻEŃ, CZYLI TRUDNO WSKAZAĆ WADY

Po ponad miesiącu pracy poprosiliśmy uczestników naszego testu o podsumowanie wrażeń z pracy z drukarkami Epson Eco Tank i wymienienie ich zalet, ale także wad. Z zaletami poszło łatwo. Z wadami był większy kłopot.

Dorota Jankowska z Fundacji Ładniej: Jestem zachwycona przede wszystkim dwiema rzeczami – wydajnością atramentu oraz łatwością jego uzupełniania. A także tym, że nie da się pomylić pojemników z kolorami. Nie jestem zbyt “techniczna”, więc dla mnie to ważne, że urządzenie jest tak łatwe w obsłudze. I ma skaner. To prawdziwy skarb.

Epson
Dzięki drukarce Epson mogłam wydrukować taki mini poradnik dla uczestników warsztatów praktycznych w miejskiej bibliotece. Jak widać tematem była Frida Kahlo.

Do pracowni plastycznej kupuję często w małych sklepikach, mam mnóstwo rachunków. Teraz mogę je po prostu zeskanować i wysłać do obsługującego mnie biura księgowego. To duże ułatwienie. Mam nadzieję, że model który mam pożyje długo, bo byłoby mi już bez niego niełatwo. Wiem wprawdzie, że na Epson Eco Tank gwarancja jest przedłużona, ale przyzwyczajam się do konkretnych przedmiotów.

Zalety: łatwe uzupełnianie atramentu, duża wydajność, prosta obsługa, skaner.
Wady: przyznam, że nie widzę. Jestem szczęśliwa, że ją mam.

Fundacja “Ładniej” korzysta z modelu Epson EcoTank L6170

[offers keywords=”epson+ecotank+l6170″]

Kuba Pałaszewski, analityk biznesowy: Drukuję dużo. Najczęściej są to mało pasjonujące tabelki i wykresy. Trochę żałuję, że nie trafił mi się model kolorowy (korzystam z Epson EcoTank M2710), ale za to ten jest szybki. Zbawieniem jest duży pojemnik na papier. I dwustronne drukowanie. A także możliwość zdalnego uruchomienia wydruku. Nie korzystam z tego często, ale byłem raz w sytuacji podbramkowej. Po wydruki miał przyjechać klient, gdy jeszcze nie było mnie w domu (pracuję zdalnie). Uruchomiłem wydruk będąc jeszcze w drodze, więc gdy klient przyjechał, to choć praktycznie spotkaliśmy się w drzwiach, nie musiał czekać.

Zalety: oszczędne wydruki, pojemnik na papier, wygodna aplikacja do pracy zdalnej, energooszczędność
Wady: duże gabaryty i krótki kabel.  A także  cena. Na rynku są tańsze urządzenia, ale z kolei za tym przemawia długoletnia gwarancja. Oczywiście, gdybym kupował sam, to skorzystałbym z opcji cashback.

MAB Robotics: O tym, że drukarka podoba się nam zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz już pisaliśmy. Nasz model, czyli Epson EcoTank L6170 sprawuje się bez zastrzeżeń. Nie drukujemy dużo, ale za to zawsze w kolorze. A mimo to i tak nas zaskoczyło, że praktycznie nie widać ubytku w pojemnikach z atramentem. Zajrzeliśmy jeszcze raz do środka, by przekonać się, czy nic się nie poluzowało (to taka zawodowa dewiacja), czy nie ma ryzyka, że coś się rozsypie. Aktuatory wyglądają jak nowe. W drukarce nic nie stuka, nic się nie zacina. Papier podawany jest sprawnie.

Zalety: sprawne podawanie papieru, dupleks, bardzo niewielkie zużycie atramentu.
Wady: trochę głośna.

Epson
Pełna współpraca – Epson i robot produkcji MAB Robotics.

Destiny of Color: Lubimy się z naszym Epsonem. Doceniamy go przede wszystkim m.in wysyłanie skanów bezpośrednio na e-mail oraz druk zdjęć, a także druk bezpośrednio z telefonu. To wygodne, że nie trzeba uruchamiać komputera, by wydrukować pojedynczy dokument. Nie zawodzi ani tempo, ani jakość wydruków

Zalety: wydajność, wydajność i raz jeszcze wydajność. A także jakość zdjęć – aż trudno uwierzyć, że to zwykła czterokolorowa drukarka.
Wady: tacka na wydruki cały czas nas denerwuje, tym, że trzeba wcześniej unieść panel sterowania. To jednak nieistotny drobiazg. Nie wpływający na komfort używania urządzenia.

Destiny of Colors używa modelu Epson EcoTank L7160:

Epson EcoTank L7160

[offers keywords=”epson+ecotank+l7160″]

Za co testerzy cenią więc drukarki z serii Epson Eco Tank? Jak widać przede wszystkim za niebywałą wydajność, łatwość obsługi, dobrą jakość wydruku, w tym foto. Podobne opinie królują też na Ceneo.pl. Jak mantra powtarzają się opinie: “nowoczesna, bardzo wydajna”, “warta swojej ceny”, “nic dodać, nic ująć. SUPER”, “bardzo fajne to urządzenie i bardzo proste w obsłudze i montażu”, “na żywo prezentuje się jeszcze lepiej, niż na zdjęciach”. Nie jest więc tak, że nasi testerzy pisali z grzeczności. Faktycznie, wszystkie urządzenia serii Epson Eco Tank sprawują się bardzo dobrze i są trafionym zakupem. | CHIP


W ramach trwającej obecnie promocji każdy nabywca drukarki Epson EcoTank może uzyskać zwrot nawet do 500 zł od ceny nowego urządzenia. Wszystkie urządzenia Epson tej klasy objęte są także akcją, dzięki której istnieje możliwość wydłużenia okresu gwarancyjnego do 3 lat. | CHIP