Galaxy Fold drugiej generacji pojawi się w sierpniu?

Galaxy Fold drugiej generacji może pojawić się już w sierpniu przyszłego roku. Natomiast w październiku tego roku, podczas GDC, Samsung pokazał inną wersję składanego smartfonu, czyli Galaxy Fold 2. Mamy więc do czynienia z zapowiedzą dwóch różnych urządzeń. W lutym “mały” Fold, składający się podobnie jak Motorola. W sierpniu nowa wersja dużęgo “tabletowego” Folda. Premiera wersji, która ma składać się jak najnowsza Motorola Razr, planowana jest na luty 2020 roku, a więc w tym samym czasie co Galaxy S11.
Galaxy Fold
Galaxy Fold

Poza samą konstrukcją, która ma szansę zdobyć więcej pozytywnych opinii, interesująco wypada też kwestia ceny. Jak wiemy, duży Galaxy Fold kosztuje 9 tysięcy złotych, co nie jest małą kwotą. Natomiast według szacunków analityków rynkowa cena nowego Folda 2 wyniesie około miliona wonów (ok. 3260 zł). To mniej niż wcześniejsze spekulacje, ale w dalszym ciągu niemało. Byłby więc to model ponad dwukrotnie tańszy od swojego dużego poprzednika. I, jeśli te przewidywania się sprawdzą, składany Galaxy Fold 2 kosztowałby mniej niż flagowy Galaxy S11.

Z jakiego powodu Galaxy Fold okazał się porażką?

O Galaxy Fold 2 wiemy już co nieco za sprawą portalu SafetyKorea. W bazie pojawiło się urządzenie o kodowym numerze SM-F700F, które ma mieć rozkładany 6,7-calowy ekran główny i 1-calowy ekran dodatkowy oraz baterię o pojemności 900 mAh. Nie wiadomo natomiast nic na temat drugiej generacji Galaxy Folda, której zapowiedź planowana jest podobno na sierpień przyszłego roku.

Pewne jest natomiast to, że Samsung nie odpuści tematu rozkładanych smartfonów. Szacuje się, że do tej pory firma sprzedała 500 tys. rozkładanych smartfonów. W przyszłym roku koreański producent planuje sprzedać aż 6 milionów takich urządzeń, by w 2021 roku przekroczyć granicę 20 milionów egzemplarzy. Bezpośrednią konkurencją Samsunga jest Huawei, który w Chinach wydał już swojego Mate’X-a (na polską premierę wciąż czekamy). W styczniu na rynku zadebiutuje Motorola Razr. W planach jest także zapowiedź rozkładanego smartfonu Xiaomi. | CHIP

[offers keywords=”galaxy+fold”]

W naszych rankingach smartfonów na pierwszym miejscu od dłuższego czasu Samsung, ale Galaxy S10 Plus.