Jak zainstalować WhatsApp na telefonie i na komputerze?

Korzystanie z WhatsApp w przeglądarce często nie jest wygodne. Zmienianie kart tylko po to, żeby odpowiedzieć na wiadomość, nie jest zbyt wygodne. Szczególnie, jeśli ktoś ma w zwyczaju otwieranie kilkudziesięciu zakładek. Na szczęście wystarczy wejść na tę stronę i pobrać plik .exe. Następnie trzeba znaleźć go w folderze pobranych plików lub na liście w przeglądarce i uruchomić. Kolejny krok to zeskanowanie kodu QR telefonem, co pozwala na natychmiastowe zalogowanie się do programu. Zamiast tej ścieżki, można wykorzystać sklep Microsoft Store, dostępny w aplikacjach i bezpośrednio z niego zainstalować aplikację WhatsApp.
whatsapp
whatsapp

Spis treści:

  1. Instalacja na komputerze z Windowsem
  2. Instalacja na komputerze z MacOS
  3. Instalacja na telefonie z Androidem
  4. Instalacja na telefonie z iOS
  5. Jak zeskanować kod QR w WhatsApp?

Jak zainstalować WhatsApp na komputerze z Windows?

[banner slot=”text”]

Instalacja WhatsApp na komputerze z MacOS

W przypadku MacOS sprawa wygląda podobnie. Pierwszym krokiem jest przejście na stronę z plikami do pobrania i wybranie wersji dla komputerów z iOS. Po pobraniu, konieczne jest uruchomienie pliku .dmg, co włączy instalator. Możesz zdecydować, czy chcesz, żeby WhatsApp pojawił się w docku, czy nie. Żeby w pełni wykorzystać funkcjonalności zainstalowanego komunikatora, trzeba zeskanować kod QR telefonem z włączoną aplikacją. Druga opcja to znalezienie i instalacja WhatsApp w App Store.

WhatsApp

Jak zainstalować WhatsApp na smartfonie z Androidem?

Posiadacze telefonów z Androidem mogą przejść do sklepu Play i tam wyszukać program. Jednak jest jeszcze druga opcja, omijająca szukanie aplikacji. Wystarczy w telefonie przejść na stronę producenta komunikatora i kliknąć przycisk “zainstaluj”. Zadziała szybko, o ile w przeglądarce jesteśmy zalogowani na to samo konto Google, co w systemie. Jeśli ktoś ma więcej niż jedno urządzenie z Androidem, będzie musiał wybrać właściwe z listy.

Instalacja WhatsApp na smartfonie z iOS

W przypadku instalacji na iPhone’ach, również można wejść na tę stronę lub znaleźć odpowiedni program w App Store.

Jak zeskanować kod QR w WhatsApp?

Przy uruchamianiu aplikacji na komputerach i w wersji webowej, konieczne jest zeskanowanie kodu QR telefonem. W urządzeniach z Adroidem wystarczy przejść do zakładki “czaty”, a następnie kliknąć trzy kropki w prawym górnym rogu i wybrać “WhatsApp Web”. Ci, którzy mają telefony z iOS, muszą przejść do ustawień i wskazać “WhatsApp Web i aplikacja na pulpit”. | CHIP

Więcej:bezcatnews