Kurs on-line o sztucznej inteligencji dostępny za darmo

Na stronie Elements of AI można zapisać się na internetowy kurs, który ma na celu przybliżyć tę technologię. Aktualnie jest dostępny w języku angielskim, szwedzkim, fińskim, estońskim i niemieckim. Ale ci, którzy nie władają żadnym z nich, nie muszą się martwić o to, że nie poznają treści dostępnych materiałów. Zgodnie z zapowiedzią, szkolenie zostanie przetłumaczone i będzie dostępne również po polsku. Co prawda jeszcze nie wiadomo, kiedy to nastąpi, ale jako pierwsze dowiedzą się o tym te osoby, które na tej stronie podadzą swój adres e-mail.
kurs sztuczna inteligencja
kurs sztuczna inteligencja

Kurs Elements of AI składa się z 6 rozdziałów. W pierwszym dowiadujemy się, czym jest sztuczna inteligencja, a czym nie jest i dlaczego trudno wskazać idealną definicję. Poznajemy też różnice pomiędzy SI i uczeniem maszynowym. W kolejnej części szkolenia zmierzymy się z wieżami Hanoi i rozwiązywaniem problemów przez sztuczną inteligencję. Rozdział trzeci jest poświęcony wykorzystaniu SI w rzeczywistym świecie, a następny uczeniu maszynowemu. Przedostatnia część szkolenia skupia się na sieciach neuronowych, a końcowa na wpływie przedstawionych technologii na społeczeństwo. Poszczególne etapy są zakończone zadaniami do rozwiązania.

[banner slot=”text”]

Kurs, stworzony przez Uniwersytet Helsiński i firmę Reaktor, w wersji anglojęzycznej jest bardzo przystępny, ze względu na prosty język. Ci, którzy jednak wolą poczekać na przetłumaczoną wersję, mogą w międzyczasie sprawdzić nasz rodzimy odpowiednik szkolenia. W serwisie navoica.pl znajduje się kurs “Podstawy sztucznej inteligencji”. Dzięki niemu również dowiemy się, czym są algorytmy i uczenie maszynowe. Po zakończeniu można wypełnić test sprawdzający nabytą wiedzę. Na tej samej platformie znajdują się też inne materiały, m.in. kurs wprowadzający do tematyki technologii informatycznych. | CHIP