Reddit i Bill Gates w roli świętego Mikołaja

Reddit od 11 lat organizuje akcję Secret Santa, w ramach której można wysłać prezent zupełnie nieznanemu użytkownikowi serwisu. Od 2012 r. Bill Gates bierze udział w zabawie, obdarowując tych, których ześle mu los, a dokładnie algorytm Reddita. W 2017 r. Gatesowi przypadła internautka o nicku VietteLLC, prywatnie miłośniczka serialu “Dr Who”, marząca o założeniu schroniska dla kotów. Gates przygotował dla niej olbrzymią paczkę pełną kocich akcesoriów, w tym wielkiego pluszowego Pushina. Nie zapomniał także o zasileniu kont organizacji charytatywnych, o których VietteLLC dobrze się wypowiadała we wpisach na Reddit. W 2018 r. Gatersowi trafił się miłośnik koni i rękodzieła. Miliarder wysłał mu więc m.in. derkę dla konia, komplet ołówków i szkicownik oraz książkę “An Absolutely Remarkable Thing” autorstwa jednego ze swoich ulubionych autorów – Hanka Greena.
Reddit
Reddit

W tym roku komputer Reddita wybrał dla Billa Gatesa 33-letnią mieszkankę Detroit o nicku szor. Dziewczyna od wielu lat bierze udział w akcjach wymiany prezentów organizowanych przez Reddit, ale po raz pierwszy otrzymała aż tyle prezentów. Już 17 grudnia szor dostała powiadomienie, że jej Tajemniczy Mikołaj przygotował dla niej paczkę, która przyjdzie z Waszyngtonu. Zażartowała nawet w rozmowie z mężem, że mógłby to być prezent od Billa Gatesa. I to były prorocze słowa.  Wszystkie prezenty ważyły łącznie 36 kg i uwzględniały większość świątecznych marzeń kobiety.

[banner slot=”text”]

Gates uważnie przyjrzał się zdjęciom i wpisom użytkowniczki Reddita, zauważył więc, że jest m.in. fanką “Gwiezdnych wojen”, serialu “Twin Peaks” oraz książek o Harrym Potterze. Wśród prezentów znalazły się więc czapka Harry’ego Pottera, zestaw klocków Lego do złożenia olbrzymiego Zamku Hogwart, ręcznie zrobiona narzuta przedstawiająca sceny z serii gier „Legend of Zelda”. Jednym z cenniejszych prezentów jest kopia rękopisu “Wielkiego Gatsby’ego” – jednej z ulubionych książek Shelby. Francuskie wydawnictwo Editions des Saints Pères wydało jedynie 1800 numerowanych egzemplarzy kopii manuskryptu.

Reddit regularnie organizuje [mycred_link href=”https://www.redditgifts.com/” target=”_blank” rel=”noopener noreferrer”]wymiany prezentów[/mycred_link], nie tylko przy okazji świąt. Niektóre wymiany są związane z konkretnymi tematami – np. dla miłośników majsterkowania, fanów Disneya albo szukających Pokemonów. Najwyraźniej każdy pretekst jest dobry. Obdarowana osoba jest obowiązana do podziękowania darczyńcy i do wysłania prezentu komuś innemu.

Bill Gates od wielu lat działa charytatywnie. Według serwisu Bill i Melinda Gates przekazali w 2018 r. na cele dobroczynne ok. 4,78 mld dolarów. Łącznie, wspierając swoją fundację oraz inne organizacje charytatywne, małżeństwo przeznaczyło prawie 46 mld dol. na cele charytatywne. | CHIP