Wybory, strajk nauczycieli i Cyber Monday – tego szukaliśmy w 2019 roku

Polityka w 2019 roku oszczędziła tylko najpopularniejsze filmy. W przypadku reszty z 6 list przygotowanych przez Google, nie da się zauważyć jej nieobecności. Sprawdzaliśmy wyniki wyborów – zarówno do obu izb w Polsce, jak i do Parlamentu Europejskiego, znalazły się one również na podium listy wydarzeń (zaraz po strajku nauczycieli). Najbardziej nurtowało nas to, jak w nich głosować. Bardzo często szukaliśmy też informacji o zamordowanym Pawle Adamowiczu.
2019
2019

Nie tylko o wzięcie udziału w wyborach pytaliśmy Google’a. Chcieliśmy sprawdzić, jak rozliczyć się z fiskusem i w jaki sposób sprawdzić, ile zwrotu podatku za 2018 nam przysługuje. Były też pytania o uruchomienie Asystenta Google i włączenie ciemnego motywu w Messengerze. Interesowaliśmy się także kulinariami – wśród 10 najpopularniejszych zapytań rozpoczynających się od “jak”, nie zabrakło gotowania bobu, botwiny i grzybów.

[banner slot=”text”]

Po strajku nauczycieli i wyborach, chcieliśmy poznać szczegóły dotyczące Cyber Monday i oferty sklepów internetowych. Dopiero za nim znalazły się Święto Niepodległości i Euro 2020. Chcąc poznać znaczenia, szukaliśmy odpowiedzi na pytanie o to, czym jest escape room i apostazja. Spory wpływ na naszą aktywność w wyszukiwarce miał program “Milionerzy”. Oglądając zmagania uczestników, sprawdzaliśmy, co jest prawdą o SPA, czym są nutrikosmetyki, mirra, pistol i co napędza kerozyna.

Najczęściej wyszukiwane filmy to “Irlandczyk”, “Joker” i druga część “Krainy lodu”. Wśród budzących ciekawość polskich produkcji znalazły się “Kogel Mogel 3”, “Underdog” i “Jak poślubić milionera?”.

W zestawieniu obejmującym cały świat, popularne w 2019 roku były zapytania o turniej Copa America, futbolistę Antonio Browna, a także zmarłego aktora Camerona Boyce’a. Najczęściej poszukiwany film to “Avengers: Endgame”, a listę seriali otworzyła “Gra o Tron”. Piosenką roku w wyszukiwarce zostało “Old town road”. | CHIP

Więcej:Google