Zrób sobie prezent. Zgarnij 12 gier za darmo od Epic Games

Aby dodać za darmo kolejne gry do swojej biblioteki, wystarczy logować się na swoje konto Epic Games Store codziennie, począwszy od 19 grudnia aż do końca roku. W ten sposób platforma chce zaakcentować to, co robiła przez ostatnie 12 miesięcy. Chodzi oczywiście o obdarowywanie swoich użytkowników grami, za które normalnie trzeba byłoby zapłacić kilkadziesiąt złotych. O tym, jakie tytuły otrzymamy pod choinkę od Epic Games dowiemy się po 19 grudnia. Znając jednak rozmach amerykańskiego producenta, spodziewam się, że kończąc akcję Epic przygotuje jeszcze jakieś fajerwerki.
Epic Games
Epic Games

Epic Games w tym roku rozdał już 58 gier, a pod koniec roku dorzuci kolejne 12 (graf. CHIP)

Sklep Epic Games wystartował rok temu, 6 grudnia. Aby przyciągnąć nowych użytkowników, amerykański producent i wydawca kilka razy w miesiącu udostępniał gry do pobrania za darmo. Osoby, które śledziły promocje miały okazję zgromadzić pokaźną bibliotekę gier. Łącznie do tej pory można było za darmo zdobyć aż 58 tytułów, w tym takie perełki jak “Subnautica”, “Axiom Verge”, “Celeste”, “Limbo”, “Rayman Legends”, “Surviving Mars”, a także 6 gier o Batmanie. Z kolei jeszcze do piątku można zdobyć gry “The Wolf Among Us” i “The Escapist”.

[banner slot=”text”]

Rok 2019 pecetowi gracze z pewnością zapamiętają jako walkę o klientów pomiędzy Epic Games Store a Steamem. Nie obyło się bez kontrowersji. Producent “Fortnite” zainwestował bowiem nie tylko w cotygodniowe darmowe gry, którymi przyciągał nowych użytkowników, ale także w tytuły na wyłączność. Ten ostatni ruch nie spodobał się części graczy, którzy wskazywali, że Epic Games Store nie ma aż tylu funkcji i jest mniej wygodna niż platforma Valve. Wiele osób też woli mieć wszystkie gry w jednej aplikacji zamiast szukać ich w kilku miejscach. I tu wchodzi “cały na biało” GOG.com. Polski sklep przygotował nowy program startowy GOG Galaxy 2.0, z poziomu którego można przeszukiwać i uruchamiać gry z różnych platform takich jak EGS, Steam, Origin i Battle.net. Rozwiązanie obecnie znajduje się w fazie otwartej bety, do której może dołączyć każdy i zacząć wygodnie korzystać zarówno z platformy Valve jak i Epic Games. | CHIP

WARTO PRZECZYTAĆ:

TEST: GOG Galaxy 2.0 – jeden klient, by wszystkimi rządzić