Band 4 Pro – tania opaska Huawei z GPS już w sprzedaży

W tanich smartbandach znajdziemy zazwyczaj wszystko, co jest potrzebne do prawidłowego zapisania treningu i śledzenia aktywności – poza modułem GPS. Ten montowany jest najczęściej w dużo droższych smartwatchach. Dlatego na Band 4 Pro warto zwrócić uwagę jeżeli zależy nam na ekonomicznym rozwiązaniu dla amatorów sportów.
band 4 pro
band 4 pro

Poza GPS-em znajdziemy tu także pulsometr wspomagany przez sztuczną inteligencję. Urządzenie wykrywa tętno w czasie rzeczywistym i powiadomi użytkownika, gdy jego puls będzie przez dłuższy czas zbyt wysoki. Kontrola tętna będzie aktywna także w czasie snu. To z kolei wspomoże pracę monitorowania faz snu i dostarczy użytkownikowi więcej informacji o możliwych sposobach poprawy jakości odpoczynku.

band 4 pro
Nie zabraknie wygodnego w obsłudze wyświetlacza (fot. Huawei)

Band 4 Pro otrzymał kolorowy, dotykowy ekran AMOLED o przekątnej 0,95 cala i rozdzielczości 120 x 240 pikseli. Urządzenie waży zaledwie 25 g i jest wodoodporne (5 ATM). Akumulator o pojemności 100 mAh powinien zapewnić od 5 do 12 dni ciągłej pracy. Jednak jeżelibyśmy nie wyłączali GPS, smartband wytrzyma do 7 godzin.

Ponieważ opaska przeznaczona jest głównie dla sportowców, użytkownik będzie mógł skorzystać z kilku trybów treningowych (m.in. biegów, orbitreka, pływania, jazdy na rowerze, spacerów). Zgromadzone dane gadżet wysyła do aplikacji Huawei Zdrowie, która pozwala na optymalizowanie planów. Urządzenie obsłuży też klasyczne funkcje smart – powiadomienia ze smartfonu, sterowanie muzyką, czy “znajdź telefon”.

band 4 pro
Band 4 Pro ma schowany port USB, dzięki czemu podłączymy opaskę bezpośrednio do zasilacza (fot. Huawei)

Band 4 Pro można już znaleźć w rekomendowanej cenie 299 zł w sieci Orange, sklepach Komputronik, Media Expert, Media Markt, RTV Euro AGD, x-kom, Neonet i oficjalnych sklepach Huawei. Przypominamy, że wcześniej do sprzedaży trafił model Huawei Band 4, który ma dokładnie te same parametry, co opisywana nowość – poza GPS. Sprzęt kosztuje jednak 150 zł mniej. | CHIP