CES 2020: Samsung pokazał wybrańcom laptop z rozsuwanym ekranem

Poza nowościami, które zadebiutują na rynku na przestrzeni kolejnych miesięcy, producenci często przedstawiają także prototypy, które niekoniecznie doczekają się wprowadzenia na rynek. Niektóre wynalazki nie są jeszcze na tyle gotowe, by prezentować je szerszej publiczności. Samsung zdecydował się w tym roku pokazać wybranym gościom sprzęt, który może zmienić sposób, w jaki korzystamy z notebooków. Chodzi o laptop z rozsuwanym ekranem.
laptop z rozwijanym ekranem
laptop z rozwijanym ekranem

laptop z rozwijanym ekranem
Rozwijany ekran w laptopie to duży krok naprzód (fot. Engadget)

Jak donoszą koreańskie media, jest to urządzenie wyposażone w 13,3-calowy wyświetlacz, który jest w stanie zwiększyć swoją powierzchnię o 50 proc. Elastyczny ekran rozciągałby się na boki zmieniając w ten sposób swoje proporcje do ultrapanoramicznych. Taki laptop byłby odpowiedzią zarówno dla graczy, którzy preferują takie proporcje, jak i kinomanów oraz osób, które pracują w wielu oknach.

https://www.chip.pl/2019/06/samsung-ma-patent-na-gamingowy-laptop-z-rozszerzalnym-ekranem/

Niestety nie wiadomo, czy laptop z rozsuwanym ekranem pojawi się na rynku w tym roku. Skoro Samsung wybrał formę zamkniętego pokazu najpewniej urządzenie nie wyszło jeszcze z wczesnej fazy prototypu. Warto jednak przypomnieć, że nad tym sprzętem koreański producent pracuje przynajmniej od grudnia 2018 roku. Wtedy to bowiem opatentowano konstrukcję.

Samsung ma także patent na smartfon z rozwijanym ekranem. Możliwe, że rolowany wyświetlacz byłby wytrzymalszy od składanego, który znajdziemy w Galaxy Fold. Być może ten rok przyniesie nam więcej urządzeń tego typu. Póki co musimy jednak uzbroić się w cierpliwość. | CHIP