Samsung opatentował urządzenie z rozwijanym ekranem

Galaxy Fold to nie ostatnie słowo koreańskiego producenta.

Jeszcze pamiętamy o nieudanej premierze składanego smartfona Galay Fold, a już pojawiły się informacje o nowym, futurystycznym urządzeniu koreańskiego producenta. Samsung opatentował bowiem urządzenie ze zwijanym i wysuwanym ekranem. Na pierwszy rzut oka konstrukcja nie różni się niczym od smartfonów dostępnych na rynku. Jednak powierzchnię ekranu można zwiększyć, wysuwając go ku górze.

Samsung pracuje nad urządzeniem z rozwijanym ekranem (graf. Let’s Go Digital)

To bardzo ciekawy pomysł na zwiększenie powierzchni ekranu, choć trudno spodziewać się, że urządzenie szybko (o ile w ogóle) pojawi się na rynku. Producenci muszą rozwiązać kilka problemów, które pojawiły się już przy składanych smartfonach, i które zapewne mogą występować także i w przypadku tych ekranów. Jednym z nich jest odpowiednio trwałe szkło pokrywające ekran. Nad tym zagadnieniem już pracuje firma Corning. Innym problemem jest duża liczba ruchomych elementów.

Nad smartfonem ze zwijanym mechanizmem pracuje też LG. Koreański producent w styczniu na targi Consumer Electronics Show w Las Vegas przywiózł zwijany… telewizor. Podobne patenty w ostatnim czasie zarejestrowało także Apple, które rok temu zarejestrowało dość ciekawy model iPhone’a, który rozwija się niczym papirus. Z kolei w lutym na stronie organizacji WIPO (World Intellectual Property Organization) pojawił się opis smartwatcha z elastycznym ekranem. | CHIP

iPhone ze składanym ekranem do kupienia za 2 lata?