iPhone ze składanym ekranem do kupienia za 2 lata?

Amerykański producent zarejestrował patent na rozkładany ekran. Teraz prowadzi rozmowy z dostawcami, chcąc, by jego produkt w ciągu 2 lat pojawił się w sklepach. Raczej nie spodziewam się, że Apple ogłosi premierę nowego urządzenia już 27 marca na tajemniczym, edukacyjnym wydarzeniu w Chicago. Zwłaszcza, że nie będzie ono nawet transmitowane w internecie, a na YouTube’a mają trafić tylko zmontowane fragmenty nagrań z konferencji. Składany smartfon wydaje się być idealnym pomysłem na “jeszcze jedną rzecz” podczas którejś z przyszłych konferencji giganta.
iPhone ze składanym ekranem do kupienia za 2 lata?

Pod koniec listopada Apple otrzymało patent na rozwijany smartfon (graf. Apple)

Nad podobnymi rozwiązaniami pracują też inni producenci. Microsoft już dawno opatentował swoją koncepcję rozkładanego tabletu, teraz skupia się na docelowym urządzeniu o kodowej nazwie Andromeda. Z kolei Samsung zapowiedział, że do końca roku do sprzedaży trafi zginany smartfon z rodziny Galaxy Note. Prawdopodobnie będzie on nosił nazwę Galaxy X. W wyścigu bierze też udział Huawei, choć o pomyśle tej firmy wiadomo najmniej. Warto wspomnieć, że rozkładane smartfony już są na rynku – mowa o ZTE Axon M.

[banner slot=”text”]

Granica pomiędzy kategoriami urządzeń od dawna zaciera się. Smartfonom udało się skutecznie zastąpić palmtopy. Coraz popularniejsze są hybrydy, które łączą w sobie cechy tabletu i przenośnego komputera. Producenci od dawna zastanawiają się też, w jaki sposób stworzyć urządzenie na granicy smartfonu i tabletu. W zasadzie coraz większe telefony wydają się koncepcyjnie iść w tę stronę. Jednak są granice, nie da się nosić w kieszeni 10-calowego ekranu. Dlatego naturalnym rozwiązaniem byłyby właśnie telefony ze składanymi i rozkładanymi wyświetlaczami. | CHIP