Samsung opatentował urządzenie z rozwijanym ekranem

Jeszcze pamiętamy o nieudanej premierze składanego smartfona Galay Fold, a już pojawiły się informacje o nowym, futurystycznym urządzeniu koreańskiego producenta. Samsung opatentował bowiem urządzenie ze zwijanym i wysuwanym ekranem. Na pierwszy rzut oka konstrukcja nie różni się niczym od smartfonów dostępnych na rynku. Jednak powierzchnię ekranu można zwiększyć, wysuwając go ku górze.
Samsung opatentował urządzenie z rozwijanym ekranem

Samsung pracuje nad urządzeniem z rozwijanym ekranem (graf. Let’s Go Digital)

To bardzo ciekawy pomysł na zwiększenie powierzchni ekranu, choć trudno spodziewać się, że urządzenie szybko (o ile w ogóle) pojawi się na rynku. Producenci muszą rozwiązać kilka problemów, które pojawiły się już przy składanych smartfonach, i które zapewne mogą występować także i w przypadku tych ekranów. Jednym z nich jest odpowiednio trwałe szkło pokrywające ekran. Nad tym zagadnieniem już pracuje firma Corning. Innym problemem jest duża liczba ruchomych elementów.

[banner slot=”text”]

Nad smartfonem ze zwijanym mechanizmem pracuje też LG. Koreański producent w styczniu na targi Consumer Electronics Show w Las Vegas przywiózł zwijany… telewizor. Podobne patenty w ostatnim czasie zarejestrowało także Apple, które rok temu zarejestrowało dość ciekawy model iPhone’a, który rozwija się niczym papirus. Z kolei w lutym na stronie organizacji WIPO (World Intellectual Property Organization) pojawił się opis smartwatcha z elastycznym ekranem. | CHIP

iPhone ze składanym ekranem do kupienia za 2 lata?

Więcej:Samsung