Dying Light: Bad Blood za darmo, ale nie dla wszystkich

“Bad Blood” to rozszerzenie do gry “Dying Light” wydanej równo 5 lat temu. Dodatek od sierpnia 2018 roku pozostaje w fazie Wczesnego Dostępu na Steamie. Zainteresowani mogą go kupić za ok. 77 zł. Z okazji urodzin pierwszej części serii Techland zdecydował się udostępnić go za darmo.
bad blood
bad blood

Jest jednak pewien haczyk. Z oferty skorzystają tylko gracze, którzy kupili “Dying Light”. Promocja obowiązuje zarówno użytkowników PC jak i konsol. Warto jednak podkreślić, że “Bad Blood” dostępne jest tylko w formie klucza na Steam – nawet zatem jeżeli gramy np. na PS4, w prezencie otrzymamy komputerową wersję. By skorzystać z oferty należy wejść na oficjalną stronę promocji.

“Bad Blood” to ciekawy dodatek, który skupiony jest wokół trybu battle royale. 12 graczy zostaje wrzuconych na jedną mapę, pełną mutantów i zombie. Z obszaru można uciec jedynie za pomocą helikoptera, ale liczba miejsc w nim jest ograniczona. Pojazdem uciekną tylko Ci gracze, którzy zdobędą w określonym czasie jak najwięcej próbek krwi od zakażonych. Ponieważ jest to battle royale, nic nie stoi na przeszkodzie, by zamiast zbierania próbek polować na innych graczy.

[banner slot=”text”]

Od dłuższego czasu Techland pracuje nad drugą częścią “Dying Light”. Efektowny zwiastun gry widzieliśmy już na ubiegłorocznych targach E3. Sequel ma zawierać przemodelowany system parkour, tryb kooperacji oraz zadania związane z odmiennymi frakcjami. Pierwotnie “Dying Light 2” miało ukazać się wiosną, ale w ubiegłym tygodniu Techland przesunął premierę na bliżej nieokreśloną przyszłość. | CHIP