LG InstaView – nowe lodówki pokazujące zawartość

Lodówki z technologią InstaView pojawiły się na rynku już w 2018 roku. Teraz producent przygotowuje się na premierę ich drugiej generacji. Wszystkie produkty spożywcze, które włożymy lub wyjmiemy z lodówki, zostaną automatycznie zarejestrowane. Jest to możliwe dzięki systemowi analizy obrazu oraz sztucznej inteligencji, która skanuje zawartość lodówki, w tym także szuflad na warzywa i owoce oraz komór w drzwiach. Dzięki temu lodówka będzie mogła proponować dania, które można przygotować z dostępnych składników. Powiadomi także o kończących się zapasach.
instaview
instaview

instaview
Żadna inna lodówka nie zrobi tak pięknych lodowych kulek. Tak twierdzi producent (fot. LG)

[offers keywords=”lg+instaview”]

Przedni panel InstaView daje także wgląd do wnętrza lodówki bez otwierania drzwi. Dzięki temu rzadziej dochodzi do wypuszczania zimnego powietrza. 22-calowy ekran można również wykorzystać jako wyświetlacz do oglądania filmów czy przeglądania internetu. Przydatna będzie także funkcja Proactive Customer Care, bazująca na SI. Dzięki niej użytkownik otrzyma nie tylko intuicyjny dostęp do pomocy technicznej, ale też dowie się o wszystkich ewentualnych kłopotach z pracą urządzenia. Np. jeżeli lodówka zanotuje nietypowy wzrost temperatury, to wyśle ostrzeżenie do aplikacji na smartfonie domownika.

To jednak nie wszystko. Nowe lodówki LG będą pierwszymi na świecie, które przygotują lód w kulkach. Taki kształt sprawia, że topią się one wolniej niż tradycyjne kostki lodu. Rozwiązanie otrzymało już nagrodę CES 2020 Innovation Award. Cena lodówek nie została jeszcze ujawniona. Poprzednią generację można kupić w Polsce za jedynych 35 tys. zł. Drogo? Owszem, ale jakie oszczędności na wykorzystanych produktach. | CHIP