Microsoft Surface Duo na żywo

Składany smartfon Microsoftu z podwójnym ekranem został zauważony przez Israela Rodrigueza. Z urządzenia korzystał jeden z pasażerów kolei miejskiej SkyTrain w kanadyjskim Vancouver. Jak można zauważyć na filmie, smartfon wygląda na w pełni funkcjonalny. Film, najwyraźniej dyskretnie nagrywany przez Rodrigueza jest momentami trochę niewyraźny. Ale widać na nim, że na jednym ekranie umieszczone zostały aplikacje Facebook Messengera, YouTube, Microsoft Teams oraz Outlook. Na drugim otworzony jest jakiś dokument, wyglądający jak notatka.
Surface Duo
Surface Duo

Film wyraźnie pokazuje, że Surface Duo jest smukły i najwyraźniej na tyle lekki i wygodny, że można go obsługiwać trzymając jedną ręką. Widać także, że można go złożyć ekranami na zewnątrz. W urządzeniu nie został użyty jeden elastyczny ekran, ale dwa. Natomiast zawias został tak skonstruowany, że po rozłożeniu obydwa ekrany schodzą się bardzo blisko, tworząc prawie jednolitą płaszczyznę.

Surface Duo wykorzystuje dwa ekrany o przekątnej 5,6-cala, które, jak widać na filmie, łączą się w większy ekran o przekątnej 8,3-cala. Na każdym z wyświetlaczy można uruchamiać dwie różne aplikacje. Jeden z ekranów może pełnić funkcję klawiatury. O samym urządzeniu wiadomo na razie niewiele więcej. Wiadomo jedynie, że za wydajność ma odpowiadać Snapdragon 855. System jest oczywiście Android.

Nie wiadomo też, kiedy Microsoft zamierza uruchomić sprzedaż. Wiele wskazuje na to, że premiera smartfonu będzie mieć miejsce dopiero w grudniu tego roku. Trudno mówić również o cenie. W przypadku smartfonów z elastycznymi ekranami koszt urządzenia waha się od ok. 7 tys. zł (Motorola Razr) do ponad 10 tys. (Samsung Galaxy Fold). Surface Duo nie ma ekranu elastycznego, ale wbrew pozorom może to być zaletą tego urządzenia.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Surface Duo i Surface Neo, czyli smartfon z Androidem i składany laptop

Więcej:Surface