Błąd w Android Auto wstrzymuje odtwarzanie muzyki

Użytkownicy Android Auto zaczęli skarżyć się na pojawianie uporczywego błędu związanego ze słuchaniem muzyki w samochodzie. Wystarczy otworzenie dowolnej aplikacji na smartfonie podczas korzystania z Android Auto by muzyka przestała grać.
Błąd w Android Auto wstrzymuje odtwarzanie muzyki
Błąd w Android Auto wstrzymuje odtwarzanie muzyki

Błąd w Android Auto utrudnia słuchanie muzyki podczas jazdy

Celem Google podczas tworzenia Android Auto było zminimalizowanie konieczności korzystania ze smartfona podczas jazdy. Dlatego właśnie na wyświetlaczu samochodu umieszczono najważniejsze  funkcje, które mogą być potrzebne albo pożądane podczas jazdy. Przede wszystkim jest to nawigacja i odtwarzacz muzyki. W końcu raczej nic więcej w trasie nie jest nam potrzebne. Jednocześnie korzystanie z Android Auto miało nie blokować działania aplikacji na naszym telefonie, bo zawsze może zdarzyć się nagła potrzeba, by z niego skorzystać.

Od dłuższego czasu jednak zarówno w dziale pomocy jak i na forach technicznych Google pojawiają się wpisy użytkowników informujących o dziwnych problemach z odtwarzaniem muzyki na Android Auto. Błąd pojawiał się, gdy na powiązanym z samochodowym system smartfonie uruchamiali dowolną aplikację. Wówczas następowało automatyczne zatrzymanie muzyki aż do momentu zamknięcia tej aplikacji. Problem zgłaszano głownie w marcu i kwietniu, choć niektórzy zarzekają się, że u nich pojawiał się już od grudnia.

Z czego ten problem wynika? Nie wiadomo, ponieważ Google w żaden sposób nie odniosło się do sprawy i nie wyjaśniło przyczyn błędu, który występuje na różnych konfiguracjach oprogramowania. Według informacji jednak w ostatnim czasie zgłoszeń jest coraz mnie, być może więc najnowsze aktualizacje Android Auto już coś w tym temacie działają.

Choć właściwie… czy to aby nie jest po prostu sposób, na jeszcze większe zniechęcenie do korzystania ze smartfona podczas jazdy? W końcu przymusowa przerwa w muzyce może działać na nerwy i sprawić, że jednak kierowcy nie będą tak dużo sięgać po telefon. Tylko z drugiej strony, sięgać może przecież pasażer.