Dowiedzieliśmy się, ile osób korzysta już z mPrawa Jazdy

Z okazji Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ujawniono, jak dużo Polaków zaczęło korzystać z mPrawa Jazdy, czyli cyfrowego odzwierciedlenia fizycznego dokumentu.
Dowiedzieliśmy się, ile osób korzysta już z mPrawa Jazdy

1,3 mln użytkowników mPrawa Jazdy

W połowie marca milionowy kierowca aktywował elektroniczne prawo jazdy w aplikacji mObywatel. Odkąd zniesiono obowiązek posiadania przy sobie fizycznego dokumentu, jego cyfrowy odpowiednik bardzo zyskał na popularności, choć przecież i takowego nie trzeba już posiadać podczas kontroli. Mimo wszystko mPrawo jazdy jest dokumentem bardzo przydatnym, zwłaszcza w przypadku np. stłuczki.

Dodatkowo posiadając mPrawo Jazdy jesteśmy w stanie na bieżąco kontrolować w aplikacji mObywatel ile mamy punktów karnych, a to bardzo przydatna opcja, co zresztą dostrzegają Polacy. Z okazji Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zdradzono, ile osób korzysta już z tego cyfrowego dokumentu.

Z naszej aplikacji korzysta już ponad 2,6 miliona osób, a z mPrawa Jazdy ponad 1,3 miliona– mówi minister Marek Zagórski, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Pamiętajcie również, że w mObywatel znaleźć można więcej przydatnych usług dla kierowców, ale także dla pasażerów. Dostępny jest tam moduł ePojazd, czyli odzwierciedlenie dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu i polisy OC. W apce sprawdzimy historię pojazdu przed jego zakupem, a pasażerowie autobusu sprawdzą, czy pojazd, którym się poruszają ma ważne badania techniczne czy ubezpieczenie, a nawet czy nie jest pojazdem kradzionym. Dodatkowo dla osób, które chcą kupić lub sprzedać pojazd udostępniono usługę Zgłoś zbycie lub nabycie pojazdu.

mObywatel daje więc sporo bardzo przydatnych funkcji i to nie tylko dla kierowców. Warto więc pobrać aplikację na telefon i korzystać z jej udogodnień tak, jak zrobiło to przeszło 2,6 mln Polaków.