Gamingowe moduły DDR5 Polaris RGB od GeIL zapowiedziane

Im bliżej końca bieżącego roku, tym więcej informacji na temat nowego standardu pamięci operacyjnej trafia do sieci. Tym razem mamy dla Was gamingowe moduły DDR5 Polaris RGB od GeIL, które producent sam oficjalnie zapowiedział.
Gamingowe moduły DDR5 Polaris RGB od GeIL, DDR5 Polaris RGB od GeIL, DDR5 Polaris RGB
Gamingowe moduły DDR5 Polaris RGB od GeIL, DDR5 Polaris RGB od GeIL, DDR5 Polaris RGB

Specjalizująca się od lat w sprzęcie dla graczy firma GeIL pochwaliła się swoim owocem “niezliczonych godzin”, które jej specjaliści poświęcili na przygotowanie nowych modułów DDR5. Mowa pamięciach nazywanych oficjalnie GeIL Polaris RGB DDR5, które łączą zaawansowane podświetlenie RGB z równie obiecującymi modułami pamięci nowej generacji. Obecnie trwają ponoć już ich testy w ramach współprac z producentami płyt głównych, aby w dniu wejścia na rynek zagwarantować najlepszą kompatybilność i niezawodność wśród najnowszych płyt głównych Intela i AMD.

Czytaj też: AMD ucina plotki. Nowa rewizja nie oznacza procesorów Ryzen 5000XT

Na tę wielką premierę jednak trochę poczekamy, bo wedle zapowiedzi gamingowe moduły DDR5 Polaris RGB GeIL wprowadzi na rynek dopiero w czwartym kwartale bieżącego roku. Zanim przejdziemy do szczegółów specyfikacji tych pamięci, warto przypomnieć o tym, że DDR5 będą miały po raz pierwszy w historii DDR zintegrowany w modułach PMIC, czyli układ regulacji napięcia. Dzięki niemu będą bardziej stabilne, a tym samym wydajne po OC, odciążając przy okazji płytę główną. Jeśli interesują Was szczegóły niekoniecznie powiązane z firmą GeIL, rzućcie okiem na zintegrowane układy zmiany napięcia DDR5 Samsunga.

Czytaj też: Już w tym roku Ethereum nie pokopiemy, co otwiera szanse na tanie karty graficzne

Pamięci DDR5 Polaris RGB dla graczy zostawią DDR4 w tyle

Od dawna wiemy, że przeskok z DDR4 na DDR5 będzie ogromny i odczuwalny na wielu frontach, a zwłaszcza pod kątem pojemności oraz zegarów. Gamingowe moduły DDR5 GeIL potwierdzają to z nawiązką, bo wpadające na rynek już za kilka miesięcy modele będą oferowane w zestawach od 16 do 128 GB w formie modułów 16 i 32 GB.

Czytaj też: Nowe gry ze wsparciem DLSS. NVIDIA sięgnęła też po tytuły VR

Najsłabsze DDR5 w rodzinie Polaris RGB (choć i tak przewyższające większość DDR4) będą sprowadzały się do 4800 MHz modułów o opóźnieniu CL40-40-40, pracujących na napięciu 1,1 V. Wersje podkręcone będą z kolei sprowadzać się do modułów o taktowaniu 6000, 6400, 6800, a nawet 7200 MHz, których opóźnienia będą wynosić kolejno CL32-36-36, CL32-36-36, CL36-44-44 i CL36-44-44.