Największe ćwiczenie morskie USA zbliża się wielkimi krokami

Już tego lata będzie miało miejsce Large Scale Exercise 2021, czyli największe ćwiczenie morskie USA od pokoleń, które połączy gigantyczne liczby z nowoczesną technologią na ogromnej części globu.
Największe ćwiczenie morskie USA
Największe ćwiczenie morskie USA

Te największe ćwiczenia marynarki wojennej USA od całych pokoleń mają za zadanie sprawdzić, jak cała amerykańska siła morska sprawdzi się w ewentualnym konflikcie z Rosją, czy Chinami. W grę wejdą lotniskowce, okręty podwodne, samoloty, statki bezzałogowe i około 25000 personelu, co obejmie aż 17 stref czasowych i zaangażuje do ćwiczeń marynarzy i marines w USA, Afryce, Europie i na Pacyfiku zarówno na Oceanie Atlantyckim, jak i Pacyfiku.

Czytaj też: Obejrzyjcie bojowe roboty THeMIS firmy Milrem w ćwiczeniach

LSE to coś więcej niż tylko szkolenie, to wykorzystanie zintegrowanej siły bojowej wielu sił morskich w celu współdzielenia czujników, broni i platform we wszystkich domenach w spornych środowiskach na całym świecie.– stwierdził adm. Christopher Grady, dowódca sił floty USA. Military.com.

LSE 2021, czyli największe ćwiczenie morskie USA

Tego typu ćwiczenie będzie tak naprawdę dopiero pierwszym z całej serii, które w dalszym ciągu “będą nadal przesuwać granice tego, co to znaczy być wyższą siłą morską”. Tak przynajmniej wspomina dowódca i nic w tym dziwnego, bo w ciągu ostatnich dekad misji skoncentrowanych na Bliskim Wschodzie więzi między Korpusem Piechoty Morskiej, a Marynarką USA zaczęły się wzmacniać, co dodatkowo wzbogaca fakt miarę narastania rywalizacji o wpływy z Chinami i Rosją.

Czytaj też: Amerykanie chcą się bronić przed zagrożeniem. Pomogą w tym drony

Z tego co wiadomo na ten moment, w ćwiczeniach realnie wezmą udział trzy tuziny jednostek, podczas gdy ponad 50 odegra swoją rolę zdalnie. Będzie to tym samym największe ćwiczenie morskie USA, ale też najbardziej złożone i zaawansowane, ponieważ połączy uczestników zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym, dzięki czemu “rozszerzy pole gry poza to, co kiedykolwiek osiągnięto w ćwiczeniach tylko na żywo”.

LSE 2021 wykorzysta technologie podobne do tych, które istnieją w wirtualnych środowiskach gier wideo, aby zwiększyć liczbę uczestników poprzez wirtualne łączenie poleceń i jednostek na całym świecie, zwiększając w ten sposób liczbę graczy, rzeczywistych i wirtualnych, aby lepiej odwzorować realistyczną skalę scenariusze, z którymi zespół Marynarki Wojennej i piechoty morskiej może się zmierzyć w przyszłości.

Uczestniczący w nim marynarze i marines sprawdzą się w kilku scenariuszach, z którymi mogą się spotkać podczas ewentualnego konfliktu z Chinami. Te sprawdzą zdolność marynarzy i marines do prowadzenia rozproszonych działań na wielu frontach.

Czytaj też: Najbardziej zaawansowane roboty wojskowe

LSE 2021 [największe ćwiczenie morskie USA] jest ważne, ponieważ wykorzystamy zdobyte doświadczenia na dużą skalę do dalszego wykorzystywania zsynchronizowanych, zintegrowanych operacji we wszystkich dziedzinach na całym świecie, aby zapewnić, że pozostaniemy najpotężniejszą siłą morską w walce na najwyższym poziomie.– adm. Christopher Grady, dowódca sił floty USA.