Nowa funkcja Microsoft Edge pomoże w rozwiązywaniu matematycznych równań

Wyniki matematycznych działań dość łatwo znaleźć w sieci. Jednak najczęściej potrzebujemy też wiedzy na temat rozwiązywania działania krok po kroku. I coś takiego zapewni nam nowa funkcja przeglądarki Microsoft Edge – Math Solver.
Nowa funkcja Microsoft Edge pomoże w rozwiązywaniu matematycznych równań
Nowa funkcja Microsoft Edge pomoże w rozwiązywaniu matematycznych równań

Funkcja Math Solver w Microsoft Edge

Nie sztuką jest znalezienie w sieci wyniku działania matematycznego. Trudniej jest odkryć, jak do tego wyniku dojść krok po kroku. W internecie znajdziemy sporo stron, na których podawane są rozwiązania działań, jednak często problemem mogą być już inne niż w przykładzie dane. Co więc pozostaje? Szukanie korepetytora? Niekoniecznie. Microsoft testuje bowiem nową funkcję swojej przeglądarki, która pomoże w matematycznych problemach.

Czytaj też: Nadchodzi smartwatch Meizu i wygląda… znajomo. Zobaczcie rendery

Nowa opcja nazywa się Math Solver i dostępna będzie z poziomi strony internetowej, ale również w formie aplikacji na Androida i iOS. Funkcja umożliwia użytkownikowi przesłanie zdjęcia (pismo odręczne lub wydruk) zawierającego matematyczny problem, a następnie uzyskania rozwiązania działania krok po kroku. Dostajemy więc nie tylko samo rozwiązanie, ale przede wszystkim jesteśmy przeprowadzani przez metodę, którą posłużył się program w celu otrzymania wyniku.

Czytaj też: Samsung Galaxy S21 Ultra jako główna kamera przy nagraniu teledysku

Math Solver wykorzystuje system optycznego rozpoznawania znaków, za pomocą którego nasze skany przetwarzane są na znaki cyfrowe. Oczywiście można też prowadzić działania samodzielnie, bo w programie dostępna jest klawiatura ze specjalnymi matematycznymi symbolami. Można więc wprowadzać nowe działania i dokonywać poprawek w każdym momencie. Oprócz działań Math Solver pozwala również na wykonywanie ćwiczeń czy testów matematycznych. Zawiera także pakiety materiałów edukacyjnych. Celem nowej funkcji jest pomoc w zrozumieniu matematyki, a nie tylko podanie właściwego rozwiązania.

Obecnie Math Solver dostępny jest jedynie w testowych wersjach Microsoft Edge 91, więc jeśli nie korzystacie z kanałów Canary, Dev czy programu Edge Insider musicie uzbroić się w cierpliwość.